Devuška

Ma olin teist päeva Eestis, kui kohalikku kaubandusvõrku sukeldusin ning et kohalikus Coopis oli iseteeninduskassa, suundusin ma sinna. Piiksutasin kohukesed, mõned lapselõbustused ja siidri läbi (nägin miskit käsitöökat, maitses rõlgelt ja mõjus seedeelundkonnale kohutavalt) ning muidugi tuli siis klienditeenindajal tõendada, et ma ikka üle 18 olen. Astus naine lähemale ja küsis muiates, et on mul ikka vanust, mille peale ma kostsin vastu, et kas tema meelest ei ole siis või. No näidake ikka dokumenti, sest on ju tore, kui küsitakse, arvas ta. Tal olevat just eelmisel nädalal üks üle kahekümnene nii rõõmustanud, et küsiti. Ma kostsin vastu, ise kotist ID-kaarti õngitsedes, et 38-aastaselt on see jah ilmselge püüd komplimenti teha. Hoidsin end tagasi, et mitte lisada “või räige näkku valetamine”.

Ühel järgnevatest päevadest sõitsin Narva rongiga Tallinna poole, kui minust soovisid vahekäigus mööduda kaks naist (Narva rongid on alati triiki täis) ja kõnetasid mind kui devuškat. Venelastel muidugi ongi kõik devuškad ja devotškad, vanusest olenemata. Kas neil kahel sõnal on vahe ka? Tüdruk ja neiu?

Hansalaadal proovisin kiisudega kottasid jalga ja üks teine huviline oli veel, kuid järgi oli vaid üks sobiv number. Tallinna laos olevat veel, seega kas üks meist oleks nõus hiljem oma kotad saama? Teine huviline kostis, et kuna ma proovisin essana, siis on minu otsustada. Või õigemini sõnas ta, olles silma järgi minust ehk natuke vanem, et “neiu otsustab”. Neiu siis arvas, et tal olekski neid Tallinnast mugavam osta, sest siis ei pea neid kotis ringi tarima.

Prantsusmaal elades võttis ikka harjuda, et kogu aeg sulle madame öeldakse, aga nüüd sõnan juba isegi, kui kuhugi helistan, et olen madame Seejasee. Keele- ja kultuuriline eripära, sest kui eesti keeles proua öelda, kõlab see nii vanamoodsalt, aga saksa keeles Frau, inglise keeles madam või prantsuse keeles madame on igati tavapärane.

7 comments

  1. punanemammu

    Kui oleks kuldse retriiveri kottad – siis jah. Kassid jätavad külmaks, vaatamata sellele, et kottad näevad nummid välja.
    Sa tegid juba korra mulle “karuteene” kingade linki jagades, täpselt minu maitse ja stiil…ainult seda brändi ei ole eelnevalt kandnud, selle taha jäi julgus tellida.

    • Rohelohe

      Ma ise ka ei tellinud neid edevaid kingi ja umbes samal põhjusel. Mul on väike, kuid pigem lai jalg, seega kardan selliste kingade puhul alati, et jäävad kitsaks. Lisaks on mu igapäevane stiil natu muutunud ja mul pole kõrgeid kontsi kusagil kanda. Kingsepp just kurvastas mind teadaandega, et mu punased paeltega kingad on parandamatud, seega vajan uusi nahast “tenniseid”. Tuleb Gudrun Sjödeni täpilisi vist natuke vaadata ja mõtiskleda, sest kassikottade tootja kingad on ka liiga kitsad mulle. Kotad on ok, aga kingad on kitsad.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s