Jäätee

Üks mu kõige tavalisemaid jalutusringe on sõna otseses mõttes ring. Umbes kolm kilomeetrit, mille käigus saab näha hobuseid ja lambaid ning olenevalt hooajast ka lehmi, haigruid ja golfimängijaid. Mont Blanc ja Alpide panoraam pealekauba. Ilus, aga seda ilu tuhmistab prügi, mida mõned inimesed maha loobivad. Üks grupp neist on eriti omapärane. Usutavasti on tegu ühe ja sama seltskonnaga (või siis üksikindiviidiga, aga ma pigem kahtlustaks gruppi) ning neile meeldib mingil põhjusel seal golfiväljaku ja karjamaa vahel oleval teel jalutada või koguneda, et juua viina ja jääteed. Ja seejärel pudelid põõsasse visata.

Eelmisel neljapäeval kärutasin poisiga ning korjasin lühikese jupi pealt kokku kolm jääteepudelit (kõigis loksus veel hulganiselt jooki, mille põõsasse kallasin) ja kaks viinapudelit (neis loksus ka midagi, ei hakanud nuusutama, kas tõesti viin). Täna käisime kõik koos jalutamas ja ma korjasin neli jääteepudelit, millest vaid üks tühi oli. Viinapudeleid nägin ka. Üks on seal golfiväljaku kraavis juba pikemat aega ja teine helkis vastu golfiväljaku pügatud murult. Tee ja golfiväljaku vahel on elektrikarjus, ei hakanud koristama minema.

Ma eeldan, et need on mingid tiinekad, sest viin jääteega ei kõla kui miski, mida täiskasvanud prantslane jooks (ehkki jällegi, palju meil siin neid prantslaseid ongi, kõik puha ekspätid) ja täiskasvanud inimene ei käiks ehk regulaarselt kusagil võpsikus joomas. Veidi kummaline on selle kõige juures aga kogu see jäätee. Olgu, pealekat on vaja, sest odaval viinal on rõlge maitse, aga miks seda jääteed nii palju alati üle jääb? Iga mats tuleb oma jääteega, et oleks hügieenilisem, aga viinapudel läheb jagamisele?

2 comments

  1. Piret

    Oled sa kindel, et seal jääteepudelis kasutatud viin pole? Kuigi ma ei mõista, miks see parem oleks, kui lihtsalt põõsa alla lasta…

    • Rohelohe

      Et siis joodud ja siis välja lastud? Usutavasti mitte, sest ma küll ei pistnud nina pudelisse, aga seda välja kallates tulu ninna jäätee lõhn. Siinsed elanikud avalikkuses urineerimist ei pelga. Autoga sõites möödun häirivalt sagelu otse tee ääres pissivatest meestest. Mõni ei suvatse end eriti ka teest eemale keerata. Häda ei anna häbeneda jne…

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s