Kärbseseen

Tasub ikka ERRi lugeda, ma ütlen. Näiteks sain täna vastuse ühele küsimusele, mis mind juba lapsena pead sügama pani, aga ilmselt mitte siiski nii palju, et ma oleks sellele vastuse leidmiseks vaeva viitsinud näha. Nimelt miks figureerivad jõuluehete hulgas kärbseseened? Isegi vanaemal oli neid. Miks?!

Lubage ma tsiteerin ERRi:

Jõulukaartidel on kujutatud ka punase kübaraga seeni. Need meenutavad meie punast kärbseseent. Tekib küsimus, et miks on jõulukaardil kujutatud mürgiseent? Tegemist ei ole aga punase kärbseseenega, vaid Lõuna-Euroopas kasvava keiser-kärbseseenega. Keiser-kärbseseen ei ole mürgine ning on itaallaste ja teiste rahvaste poolt kõrgelt hinnatud piduroog. Täiesti sobilik pidupäevakingitus!

Vaat kus lops! Ma igaks juhuks siiski nende korjamisega siin kandis ei riski, sest me pole vist piisavalt Lõuna-Euroopa. Vist. Samas tooks üks väike kärbseseen põnevaid unenägusid. Mitte et ma viimaste puudumise üle kurta saaks. Paar ööd tagasi käis mu peas mingi veider (kihlus)pidu, mis nagu miskist Balkani filmist välja astunud (ausalt, nagu “Must kass, valge kass” oli). Oli kummaline, aga lõbus ja eriti huvitav oli see hetk, kui raadiost tuli Marko Matvere esituses laul, mille pealkiri oli vist “Polkovnik peeretas”. Matvere on küllaltki roppe laule laulnud ja ma pole tema loominguga 100% kursis, aga peeretav polkovnik mulle siiski ei meenu.

2 comments

    • Rohelohe

      Näed, oleksin pidanud “Polkovnik peeretab” pealkirjaks panema. Minus ikka pole klikimagnetiväärilist blogijat :D

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s