Tšekiga?

Torumees saatis oma tööde eest arved ja omanik palus, et me need ise tasuks ja siis sellevõrra vähem üüri maksaks. Ta ei saavat internetipangas muidu ülekandeid teha, kui peab esmalt oma panka kohale minema ja esimese ülekande seal tegema ning alles seejärel saab ta samale isikule/firmale netis makseid teha. Kui see tõesti nii on, toimib Crédit Agricole kuidagi väga kummaliselt. Võib muidugi olla, et omanik on veidi ajast maha jäänud, aga samas mind ei üllataks, kui tema nägemus asjast tõele vastaks.

N. maksis ühe ära ja saatis teise mulle tagasi. Kontonumbrit pole. No muidugi, kes siis ülekandeid teeb. Tšekiga makstakse! Me kindlustus näiteks ei saada ka arveid, kus kontonumber peal oleks. Pidin seda esimesel korral ekstra küsima. Prantslased kasutavad tšekki või täidavad arvega tuleva paberilipiku ära, mis siis (vist) panka saadetakse. Ma täpselt ei tea, ma pole vist mitte kunagi pangas või paberil ülekandeid teinud.

Kirjutasin torumehele kirja ja sain vastuseks mingist paberilipakast tehtud foto, kus kontonumber peal. Naljatilgad. Kui ma ühest netipoest lapsele kingi ostes oma välismaise krediitkaardiga maksta ei saanud ja alternatiivset maksevõimalust palusin, tuli kontonumber skännitud PDFi kujul.

Huvitaval kombel on prantslastel kaks kontonumbrit. Riigisisene RIB ja rahvusvaheline IBAN. Miks kaks? Kes teab! Siin on üldiselt ka nii, et igasse harukontorisse üldiselt sisse kõndida ei saa. Sul on oma harukontor ja ilmselt oma personaalne teller. Looda sa, et naaberlinnas keegi su asjadega tegeleks. Harukontori muutmine on ilmselt ülikeerukas ja õnneks ei pea ma seda kunagi tegema, sest me ei kasuta Prantsusmaa pankasid. Mitte et need Šveitsi omad nüüd ka nii palju paremad oleks…

2 comments

  1. h

    CA netipank oli võrreldes eesti omadega ajast ja arust küll vanasti aga sellest hoolimata sai suvalisele kontole ülekandeid teha.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s