Vettinud kass

Reedel käis Majahaldjas me ukse taga oma DHLi pakki ära toomas (teda polnud õigel ajal kodus, seega pakk jäeti meile) ning mainis N.-ile, et äkki me ikka prooviks Franzu uuesti õue lasta. Lepime aja kokku ning tema paneb Pepsi tuppa selleks ajaks. Täna põrkasin mina Majahaldjaga kokku kui ma prügi välja viimas olin. Kasutasin juhust ja kurtsin, et meie ukse kohal olev lamp ei tööta. Kuniks me asja uurisime, lipsas Franz õue ja pani värava poole liduma, mina talle järele. Sain kassi kätte ja Majahaldjas ütles, et kuna tema kass on toas, siis võin ma Franzu luusima lasta.

Panin Franzule kaelarihma kaela ning lasin looma vabadusse. Sedapuhku kõndis ta värava poole väärikalt ja aeglaselt. Sai vist aru, et kui juba rihm kaelas, siis järelikult on lubatud minna. Pool tunnikest hiljem avanesid taevaluugid ning saabus paduvihm. Peale poolt tundi hakkas mul kassist kahju, seega ma riietusin veekindlalt ning läksin kassi otsima. Kõndisin sadakond meetrit mööda tänavat, ise kassi kutsudes (Saksamaal tänaval “Franz!” hõigata on päris huvitav) ning kui ma otsa ringi keerasin, et koju tagasi minna, nägin segaduses olekus Franzu kiriku ees. Ilmselt otsis mind, sest ta oli mu häält kuulnud. Lippasin tema juurde ning haarasin vettinud looma kaenlasse. Franz ei näidanud üles mingitki tänulikkust vaid üritas koheselt sülest maha rabeleda, mis tal ühel hetkel ka õnnestus, et seejärel naabrite esiust katva katuse alla vihmavarju joosta. Korjasin oma ligunenud looma sealt üles ning tarisin ta tagasi koju. Franz nägi välja nagu siil, märg karv seljas püsti.

Küllap me proovime jälle mingil päeval, sest õues on Franz nii elevil ja rõõmus, samas kui kodus on ta veidi õnnetu, mida näitab ka igapäevane meeleheitlik kräunumine, mis tal enne Bulgaarias käiku kombeks ei olnud. Raske on see looma elu.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s