Remont. Lõppematu remont

Ma tahtsin tegelikult juba eile kirjutada, aga siis läks õhtu hulluks ja kui ma öösel diivanile põgenenult end haletsesin, tahtsin täna hoopis halada. Et ma olen kurnatud ja ilmselt on see suisa krooniline väsimus (nagu kõigil väikelaste vanematel, eks), et ma ei saa kuidagi oma tervist tagasi (eelmisest suvest saadik pidevalt midagi häda, neljapäeval saab kaks nädalat köhimist ja see jätkuvalt ei ole koroona), et ma ei saa kuidagi end tagasi mugavasse vormi (ja kes hommikul, kui pere lahkunud oli, tugitoolis küpsiseid sõi?). Ja samas on laiemat pilti vaadates kõik hästi. Mida ma virisen? Nii mõnelgi on hoopis hullemini. Näiteks me itaallastel. Nende kaheaastane kukkus mänguväljakul ronides nii pahasti, et sääreluus on pikkupidi mõra ja jalg pahkluust kannikani kipsis, seega lapsel on kogu aeg ebamugav (magab 10 minuti kaupa) ja suur palav suvi on tulemas, seega paremaks see olukord ei lähe. Ja umbes kõigil ukrainlastel. Ja veel lugematul hulgal muudel inimestel. Seega ei virise, räägin hoopis remondist. Ma tahaks panna mingi tagurpidi loenduri siia ja olla optimistlik, et T – 4 nädalat, aga noh…

Eelmise nädala esmaspäeval olid poolakad kenasti kohal, vaatasid seisu üle, vaatasid kipsplaadihunnikut ja naeruväärset pahtlikotti ning sõnasid, et poodi tuleb minna. Ma läksin neile automaadist sularaha tooma ja kui ma tagasi jõudsin, öeldi mulle, et ei, tuleb ikka kaubik rentida, sest oma autoga nad seda kõike ära ei too. Sõitsin N.-ile töö juurde, et ta pangakaarti võtta (ma suutsin tänu varasematele tellimustele ja lennupiletitele oma limiidi lõhki käristada ja et äpis kiirelt seda muuta ei andnud, oli vaja teist kaarti) ja just siia avanesid taevaväravad ning alla sadas ämbrite kaupa vihma. Mulle öeldi aga CERNi väravas, et mu sissepääsukaart on aegunud (oli jah umbes viie päeva eest), seega keeraku ma aga ots ringi. N. tuli autoga väravast välja, et kaart üle anda, sest vihmavarju tal muidugi polnud.

Poolakas ostlesid, mina maksin. Huvitav kogemus :) Pool tööpäeva “raisatud”, aga ma poleks kõiki neid asju tõesti ise osta osanud.

Eelmise nädala jooksul nad kipsplaatisid ja pahteldasid ning kui algselt oli lootus, et saab selle osa ühe nädalaga valmis, siis nüüd on selgunud, et ikka ei saa. Palju nurki ja pisikesi asju, seega pahteldasid veel tänagi ning homme läheb lihvimiseks ja aluskihi värvimiseks.

Torumeestele saatsin ka kirja, et kui soovivad, saavad alates tänasest elutuba-kööki plaatida, aga neist pole midagi kuulda olnud. Või no on, täna tuli üks arve. Arvel oli kuupäev 11.05. Nad on… omapärased. Loodetavasti on nad lähipäevil kohal (varasemalt oli kokkulepe, et nad alustavad taas 1. juunil), sest järgmine esmaspäev on riigipüha, aga järgmisel kolmapäeval tuuakse köök kohale. See ei tähenda, et seda kohe paigaldama hakatakse, aga põrand võiks nagu olemas olla.

Veidi õrritusi-ampsukesi ka.

Kõik lammutatud, veidi põrandat valatud ja küttepaigaldus täies hoos:

Küte paigaldatud, uks aknaks ehitatud:

Uus aken, hulgaliselt kipsplaati ja pahtlit:

One comment

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s