Pass on?

Pakkisin eile oma asju, et tänane hommik rahulikum oleks ning sain suhteliselt kiiresti valmis.

N.: Pass on kaasas?
Mina: Milleks? ID-kaardist piisab.
N.: Pagan teab, kahtlased ajad.
Mina: Pole siin kahtlast midagi, aga iseenesest on see hea küsimus. Kus mu pass on?

Leian passi paari minutiga kontorist üles ja sedapuhku on katastroof välditud, sest kuidas ma muidu ilma passita paari kuu pärast Californiasse lennata saaks :) Mm, ESTA tuleb ära teha.

Küll on hea, et ma viisat tegema ei pea. N. pidi ja ta on siiani veidi traumeeritud. Eks ajaks ennastki vihale kui sa pead esmalt täitma üüratu küsimustiku, maksma palju raha, võtma päeva töölt vabaks (USA saatkond on Berliinis) ning siis avastama, et hoolimata broneeritud ajast on seal ikkagi elav järjekord. Ootejärjekorda ei tohi samas midagi kaasa võtta, sest no äkki sul on raamatus pomm või midagi, eks. Kõige tipuks kestab see intervjuu, mille pärast on vaja isiklikult kohale minna, umbes kaks minutit. Ma ei tee nalja, N.-il küsiti kaks küsimust ja öeldi seepeale, et viisa tuleb postiga.

Muide, sakslastel on andmete turvalisuse osas veidrad arusaamad. Eesti ID-kaart on ikka jube ebaturvaline (rääkis  mulle kord üks sakslasest kolleeg) ja kohutav, kuidas riik nii andmebaasidesse infot kogub. Mitte et Saksamaa ei koguks, neil on lihtsalt su andmestik kusagil paberil või andmebaasis, millele sa kodanikuna ligi ei pääse. Samal ajal on aga näiteks inimeste nimed postkastidel, igasugused asutused saadavad hulganisti paberkirju (pangakontode ülevaated, haigekassa, töötukassa) ja too õnnetu viisa saabus ka tavalise, mitte tähitud kirjana. Oleks tol päeval vihma sadanud, oleks N. pidanud uue passi tegema, sest vahel pressib vihm kasti sisse.

Kummalised loomad need sakslased.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s