Hetki

Rahvusvaheliste koduperenaiste järjekordne lobisemisgrupp.

Üks 60+ sakslasest proua: “Minul polnud lapsena valikut, ma lihtsalt pidin purjetama õppima, sest meie peresõpradel oli ühe väikese saare peal tenniseväljak ja kui sa tahtsid tennist mängida, pidid sa sinna purjetama.”

Sama sakslanna: “Ma käisin veel poole kohaga tööl kui mu poeg lasteaias oli, aga siis ta läks kooli ja meie linna peatänav oli ühtlasi keskmise suurusega maantee ning see oli lihtsalt liiga ohtlik, seega ma tulin tööl ära, et oma poega kooli viia. Peale seda polegi ma enam tööle läinud, sest me kolisime mitu korda seoses mu mehe tööga ning jah, ma olen oma elu oma lapsukesele pühendanud.” Vaikus, mille vältel üritan ma aru saada, kas ta kahetseb oma otsust või on selle üle kohutavalt uhke. Tundub, et mõlemat.

Üks 40+ USAs elanud korealanna: “Mul oli New Yorgis elades 300 paari kingi, aga kui me hakkasime Saksamaale kolima, ütles mu mees, et ma ei tohi neid kõiki kaasa võtta. Ma küsisin vastu, et palju ma siis võin ning ta lubas kuni 100. Ma pidin 200 paari kingi ära andma!” Tal on minuga sama jalanumber nii et ma palusin tal teada anda kui ta jälle harvendustööd tegema hakkab.

Üks teine rahvusvaheline lobisemisgrupp.

Jutuks tulevad Balti riigid ja üks 70+ sakslanna, kes Tšehhoslovakkias elanud ning kümnekonna aasta eest Baltikumis reisinud, küsib kavalalt: “Nii, nimetage nüüd kõik kolm Balti riiki ning nende pealinnad.” Mina muigan ja tõmbun taharitta. Leedu pealinna ei tea keegi (st mina ja too sakslanna teame), üks 50+ ameeriklanna küsib: “Kas Riia on riik?” Viimast ilmselt küll keeleapsakana, sest me räägime parasjagu saksa keeles.

Minu inglisekeelne raamatuklubi.

Oleme just lugenud raamatut budismist ja Tiibetist ning räägime reinkarnatsioonist ja erinevatest uskumustest. Eestlane 30+ (elik mina): “Põhimõtteliselt on budistidel just kui järeleksami võimalus. Kristlastel, juutidel ja moslemitel tuleb esimese korraga valgustatud saada, et siis loodetavasti paradiisi jõuda, budistid aga sünnivad ikka ja uuesti kuniks nad  oma kõrgeima valgustustaseme saavutada ning nirvaanasse edasi liikuda suudavad.”

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s