Mina, tankijuht!

Lugesin hommikul ERRist, et: “Kaitseminister saatis kooskõlastusele määruse, millega alandatakse LMT-kategooria masina ehk tanki ja lahingumasina juhtimise eeldused B-kategooria ehk sõiduauto juhtimisõiguse tasandile.” Hõikasin N.-ile, et ma lähen siis Eestis tankiga kimama! Kindlasti mõnel Kaitseväe avatud uste päeval lastakse, või mis te arvate?

Lisaks tekitas minus küsimusi see lause: “Eelnõu seletuskirjas kirjutatakse, et LMT-masinatele on lubatud sõidukiiruseks kuni 50 km/h, mis maandab sõiduvigadest tulenevat riski kaasliiklejatele.” Minu teadmiste kohaselt rahuajal tankid tänavatel ringi ei sõida (kui paraaditamine kõrvale jätta) ning kui üks tank teisega vaikselt kokku põrkab, siis kas üks kahest võiks lömmi minna? Kas tankidel on kasko?

Ja kui tuleb sõda, siis kas kedagi väga huvitab, kas sul vastav juhiluba on või sõltub asi ikka pigem sellest, kas sa oled suuteline või mitte? Ja kas tanki on keerulisem juhtuda kui näiteks vana Žigulid? Roolivõim on? Mitu käiku? Aga roolisoojendus ja kliimaseade?

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s