Andke ideid!

Meie lasteaed palus, et vanemad tuleks ja tutvustaks oma riike (meil olevat neid 18 erinevat) ning ma andsin kevadeks nõusoleku, kuid olen juba ette hädas. On asju, mida nad eeldavad, et sa räägid – kus asub, mis keelt räägitakse, milline on lipp, mis on pealinn, räägi oma sünnilinnast, esita mõni lastelaul/tants või loe lugu – aga lisaks peaks olema midagi põnevat või erilist, mis riiki Genfist eristab. No aga mis see oleks? Ärgem unustagem, et me räägime siis lastest vanuses 3-6, kes kõik ei saa ilmtingimata ka inglise keelest (prantsuse keeles ma ei julge teha) nii hästi aru.

Räägin, et suvel ei lähe pimedaks, aga talvel on kolepime? Ja selgitan siis maakera kaldenurka või?
Laulupidu? No aga see rahvahulk on neile hoomamatu ja videot ma ei saa näidata. Või äkki saaks?
Lendorav? Loomadest ja loodusest ma ilmselt räägin küll.
Kaali kraater? No aga siis ma peaks neile astronoomiat selgitama ning tuletan meelde, et nad on 3-6 (osa isegi alla 3 tegelikult).

Lisaks peaks mingi söögi kaasa võtma. Mõtlesin vene-poola poest kohukesi osta :D Värsket leiba võib ju ka viia, aga ma ei usu, et nad seda eriti hindaks.

20 comments

 1. kristallkuul

  Räägi, et meil pole üldse mägesid. On ainult sile maa ja mõned väiksed künkakesed. Ja meil on rabad, kus saab kõndida “suuskadega”, mis näevad välja natuke nagu tenniserektid :D Ja siis saab meil vanaemaga seenel ja marjul käia. Aga peab vaatama, et vanaema metsa ära ei eksi, sest metsad on meil hästi suured ja salapärased. Mul rohkem praegu ei tulegi. Aga äkki on midagigi siit võtta. Kohukesed on hea idee. Süldi ja mulgipudruga vast ei maksa minna :D

 2. Nell

  Jääteed, valged ööd, metsast marjade korjamine kindlasti. Kui kasvõi läpaka kaasa võtad saad laulupidu näidata, lisaks kohukeste ostmisele kas leiad iirised ja maisipulki, et Kass Arturit teha?

 3. anu.works

  Minu laps tutvustas Eestit küpsisetordiga. Mis kohupiima puudusel oli tehtud jogurtiga, me oleme USAs :) See oli vanuses ca 5a. Kuna nad õppisid lugema, siis sai räägitud et Eesti keeles on rohkem tähti ja et igal tähel on ainult üks häälik.

  • Rohelohe

   Hmm, küpsisetort on ka muidugi mõte. Ma tahaks keelest küll rohkem rääkida, aga kõik ei tunne seal veel tähti. Samas, tühja sellega?

 4. Indigoaalane

  Keelest võiks kindlasti rääkida – las proovivad järele öelda õunapuuõied jms lemmiksõnad :) Laulge Rongisõitu:)
  Väikestele lastele võib rääkida ka toidust. Et lapsed söövad putru:)
  Mu laps tekitas Kanadas furoori sellega, et Eesti lapsed peavad millegi saamiseks midagi tegema ( jõulud, mardi -kadri jne). Kas seal kandis päkapikud käivad?
  Ja teine, mis seal imestust tekitas, oli suhtumine külma ja lumesse, et koole ei pandagi kinni.

  • Rohelohe

   Keelest rääkimine ja selles keeles rääkimine üks ettekande osa, mida kindlasti palutakse teha. Küsimus oli siin pigem kui palju enam on mõtet pudilastele rääkida. Kui tubli kolmandik ehk veel tähti ei tunne, ei anna Ö ja Õ näitamine suurt midagi juurde ehkki sõnade õpetamist ma kaalusin küll. Õunapuuõied oleks tore. Hauaööudused ja jäääärsed sinna juurde. Ma pole oma lapsega mitte kunagi rongisõitu laulnud (aasta ema, eks), aga tuleb siis õpetama hakata. Ma küll kahtlen, kas see Eesti laul on. Sepapoisid ja põdra maja nt ei ole, mõlemad on prantsuse laulud.

   Päkapikud on puhas Eesti teema mu meelest, mujal on 6. detsembril Püha Nikolaus ja advendikalendrid :) Aga ma räägin seda juttu hiliskevadel ilmselt, seega väga ei haaku enam.

   Meil pole külma ja lume tõttu (seda on Genfis otseselt vähe) midagi kinni pandud, seega see ei ütleks neile vist ka midagi… Samas mu lapsepõlves oli külmapühasid küll, aga see võis olla seotud kehvalt soojendatud koolimajaga :D Eestis on need temperatuurid, mille puhul külmapüha välja kuulutatakse päris madalad muidugi.

 5. M

  Ma mõtlesin ka just selle mägede puudumise peale, et Šveitsi madalaim punkt asub kõrgemal kui Eesti kõrgeim mägi.

  • M

   Ah, ajan siin täiesti valejuttu, vabandust. Šveitsi madalaim punkt on ikkagi 193 meetri kõrgusel.

 6. Katrin

  Jaanipáevast vōib râäkida nâiteks. Kunagi Genfus käisin lapse koolis nööbist vutti tegemas (pole kûll janipâevaga seotud, aga neile meeldis).

 7. M

  Tere! Toredad ettevõtmised. Mina olen sibulaga värvitud mune näidanud ja koos teinud. Laulupidu, lumiseid metsi ja seda, kui vähe inimesi seal on. Sauna ka ning täiskasvanutele rääkinud surnuaias käimise kombest ja hingedepäevast.
  Ühe muu küsimuse jaoks – kas tohiksin teie e-maili paluda?

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s