Korilased

Käisin Sipsikuga lähedalasuva künka otsas, kus söödavaid kastaneid kasvab. Mina korjasin kastaneid, tema korjas suvalisi seeni ja siis korjasin ma paar porgandiriisikat.

Need kastanid on tibatillukesed ja ma kõige tillemaid ei võtnudki. Poes müüdavad on viis korda suuremad! Ilmselt tasub nad ära keeta ja siis kuidagi ära koorida. Järgmisesse hautisesse lähevad sisse. Talveks hoiustada ei anna. Või no annaks, aga me saaks neid heal juhul sel nädalavahetusel korjata (koos massidega, sest kõik käivad seal) ja siis tundide kaupa neid koorida. Ei. Meil on oma pisikeste kreekapähklitega piisavalt seda koorimisrõõmu.

6 comments

 1. elutants

  ma pole välja mõelnud, kuidas neid hästi avada… siiani olen lihtsalt peale astunud ja siis paar taskutäit (priskemaid) koju toonud

  • Rohelohe

   Ma ka rullisin neid jalaga ja siis ettevaatlikult õngitsesin kastani välja, aga vaatasin, et mingid kogenumad korjajad olid endale paksud kindad kätte pannud, mis võiks ilmselt hea mõte olla, kui õnnestub neid rohkem korjata. Ma keetsin-koorisin eile enda tillud ära ja no nii palju vaeva väikese ampsu nimel… Järgmine kord toon poest purgitäie juba prepareerituid!

 2. elutants

  ma jään nende suhkrustatud kastanite juurde :) aga ema on mul fänn, tema tarbeks vean eestisse erineval kujul. õnneks nüüd maxima müüb zueggi kastanimoosi ka, seega seda enam vedama ei pea.

  • Rohelohe

   Mulle need suhkrustatud kastanid ei meeldi. Moos on ok, aga kõige parem on lihtsalt puhtalt nosida või hautisesse panna.

   • elutants

    hautise peale pole tulnud. Olen tarbinud ahjus või need röstpannil on ok aga tegelikult üle paari kastani ei taha. Ostsin emale ka kastanijahu aga ta veel pole kooki teinud :)

   • Rohelohe

    Ma viskan nt veinikastmes hautatud liha juurde potti kusagil hautamise lõpupoole. Imbuvad mõnusalt maitset täis.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s