Lepatriinude sügis

Käes on igasügisene lepatriinude paaniline talvekorteri otsimise aeg ja mingil põhjusel arvavad nad, et meie kodu oleks talvitumiseks üks ütlemata hea koht. Oleme täna neid kümnete kaupa välja tõstnud, sest esiteks jätsin ma vannitoaakna lahti, teiseks on meil akendel õhutusavad ja kolmandaks poevad nad kõigest hoolimata kuidagi sisse. Kui eelmisel talvel enne sõprade tulekut tuba õhutasin, oli neid aknaraami vahel sadu. Loodetavasti alumisel korrusel seda muret pole.

Tänu Macroni paanilisele püüdele hoida kütusehinda ja inflatsiooni kontrolli all, et mitte algatada uut kollavestide protestilainet (november on tulekul… õpetajad ja transpordisektor eelmisel neljapäeval juba streikis), on meil bensiin odavavõitu ja see on toonud kaasa teatava defitsiidi, sest kõik tangivad kogu aeg, varuvad kankudesse ja no siis veel kogu see Genfi kanton, eks. Eile oli mul paak täitsa tühi. Käisin poes, siis poe juures olevasse tanklasse. Neljast tankurist kaks katki ja suur saba, mis edasi ei liikunud. Läksin järgmisesse. Suletud. Käisin lastearsti juures ja parklast väljudes lõi kütusetuluke põlema. Odavpoe tanklasse. Hiigeljärjekord ja müürile kleebitud silt, mis teatas, et 95-te pole. Järgmisesse tanklasse. Kaugelt paistab juba “Tarneprobleemid!” silt, aga lähemale jõudes selgub, et see käib diisli kohta. Panen paagi täis ja mõnda aega on jälle mureta. Muruniiduki jaoks on meil garaažis paar kanistrit ka, seega päris kuivale ei jää ja kui häda täitsa käes, saab üle piiri eriti kallist bensiini võtma minna.

One comment

  1. M

    Oh jah, need lepatriinud on tõesti nuhtlus, mul õnnestus seda kogeda kolme aasta eest, soojal sügisel metsaäärses korteris. Üks lepatriinu magamistoas on nunnu, viiskümmend tükki enam nii nunnu ei ole.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s