Porrude saatus

Mul on aias väike probleem. Selle probleemi nimeks on metshiired, kelle uruauke on murus hulganisti. Senini oleme nendega sõbralikult läbi saanud, aga vat viimase kuu jooksul keerab vaikselt sõjaks siin. Esmalt hakkasid vaikselt hääbuma mu porrud, mis sügise alguses maha said pandud. Läksid kollaseks ja kui ma taimed üles tõmbasin, olid juured alt läinud. Tänaseks olen enam kui pooled porrud kaotanud ning see, et mul pool spinatirida üles ei tulnud, võib ka vabalt hiirte süü olla. Või lindude. Ostsin aukude täiteks salatitaimi ja no ma oleks pidanud aimama, et ilmselt võib neid porrude saatus tabada ning eile vaatasin taimi ning hakkasin loendama. 11. Veider. Ma ostsin suurema aluse ja seal pidi neid ikka paarisarv olema. Vaatasin lähemalt ja leidsin ühe salatitaime jäänused. Kurram! Tuleb köögiviljaaiale puur ümber ehitada ja Franz sinna puuri panna. Söögu oma aia hiiri, mitte ärgu käigu neid kusagilt tallist või heinamaa pealt püüdmas!

Nädal veel ja ma astun rongile, mis mu kuue ja poole tunniga Frankfurdi lähedal asuvasse väikelinna viib, kus resideerub mu poolakast sõber, kelle kaotust ma aasta eest mõneti rängalt üle elasin. Me nimelt klappisime pagana hästi. Nädal veel ja mul on kuus hingetõmbamispäeva. Kuus lastevaba päeva. N.-il saab lõbus olema, aga no ma pidin mais nädal aega nendega üksi olema, kui ta Kanadas käis ning tal oli suvel ligi 5 nädalat rahu ja vaikust, seega mu hinges on täpselt null hingepiinapoega.

Saab kultuurat, saab teepoodi, saab raamatupoodi, saab ehk isegi päevas 10 000 sammu vahelduseks täis ehkki kui sõps iga päev kaasa kõnnib, siis ehk ei saa, sest ta on küllaltki viimase piiri peal rase. Nii, mis raamatud ma lugemiseks kaasa võtan? Ilmselt tuleb prantsusekeelset Christie’t võtta, sest need võin rahus kuhugi maha jätta ja ei pea neid tagasi vedama.

4 comments

 1. reet

  Paluks Frankfurdi-lähedase väikelinna täpsemat kirjeldust, võib ka pärast puhkust! Ma nimelt elasin ühes neist rohkem kui pool elu tagasi ja kange uudishimu on.
  “Oma aia hiired” kõlab nagu “oma aia õunad” või “oma aia tomatid”. Kas Franzul võib oma aia hiirtega äkki mingi vastastikuse mittekallaletungi leping olla?

   • reet

    Oi, kui armas! Ma elasin Oberurselist üks rongipeatus Frankfurdi poole, Steinbachis, ja üks peatus kaugemale Bad Homburgis käisin poodlemas ja kuurpargis jalutamas. Imenunnu piirkond, kaunist puhkust!

 2. Nell

  Mul ema kassil on ka kusjuures hiirtega vastastikuse mittekallaletungi leping. Kass püüab hiiri õues ja heinamaal ja toob neid kaugelt oma jahiretkedelt kaasa aga kui hiir toas sibab, kasvõi kassi kõrvalt läbi siis neid ei püüa… Ilmselt “omad” :D

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s