Nii kuum on tunne

Vaatan ilmateadet ja olen rahul, et ma hetkel Echenevexis pole, sest seal langeb temperatuur alla 30 alles pärast üheksat õhtul. Ühtlasi on hea, et me Genfis ei ela, sest seal tuli täna vist 38 ära. Genf on küll väike, roheline ja järvega, aga suvel läheb seal kohutavalt palavaks, sest ikkagi tiheasustus ja asfalt.

N. on Braunschweigis. Seal on ka palav ja homme ähvardavat 37 kraadiga, aga ta veedab päeva instituudi laboris, kus on hea ja jahe, sest kui poleks, ei saaks ta oma udupeenete masinatega mõõtmisi teha.

Franz lesib ilmselt kusagil varjus. Naaber laseb teda õue ja siis tuppa, söödab-joodab muidugi ka. Palusin tal osasid taimi ka kasta, aga et me voolikusüsteem on kipakas, ei tahtnud ma teda väga koormata, seega suurem osa taimi ilmselt hukkuvad. Olen järgmiseks aastaks kastmissüsteemi põhimõtteliselt välja valinud ning vihmaveekogumissüsteemi ka. Tuleb hakata krediitkaarti luhvtitama.

6 comments

 1. M

  Mulle ütles eile töötervishoiu arst, et mina kui rase ei tohiks töötada ruumides, kus rohkem kui 28 kraadi. Lubage naerda… Muidu on meil ka laboris mõnus jahe, aga just nüüd on labor kaks nädalat remondis ja keegi sinna ei pääse. Ainukesed muud ruumid tööl, kus temperatuur alla 28 kraadi oleks, on keldris. Kontoris 30-31 kraadi. Ja siin Bernis pole isegi põrgukuumus veel.

  • Rohelohe

   On sul kodus vähemalt talutav temperatuur? Mu meelest on kõige hullem, kui öösel kuumus magada ei lase (ehkki kui sa oled sedasorti rase, kes 10 korda öösel pissil käib, siis vist väga pole vahet 🤔). Sa võid katsuda töökohalt nõuda kontorisse ajutise kliimaseadme paigaldamist. Viita arsti sõnadele ja ehk õnnestub. Ja ole salamisi tänulik, et sa lõpurase pole, sest siis on selline temperatuur ikka väga jube… no ja vastsündinutel on ka kuumaga paha, seega lapse sünniaeg on teil priima! 😁

   • M

    Ma tõmban päevaks kardinad ette ja öösel tuulutan, praegu on täitsa talutav. Tööl oleme ka kaks päeva kliimaseadme võlusid nautinud kontoris, laenasime selle laborist, mis praegu niikuinii suletud on. Senikaua kuni ma hullult rabelema ei pea, elan need temperatuurid üle. Ja homme tulen üldse Eestisse jahedamaid temperatuure nautima. Aga jah, lõpurase praegu olla ei tahaks :D

   • Rohelohe

    Ma loodan, et su lennud toimuvad. Ma olin paar päeva tagasi pikalt telefoni otsas, et Lufthansaga rääkida. Tõstsid mu lende ebamugavamaks ja N.-i lend tühistati üldse, seega tuli uusi leida… kui sul TLN aega üle, anna teada, sest ma veel kuu aega siin.

 2. sitsidsatsidpatsid

  Meil Brüsselis oli täna 38 ja see on isegi minusuguse kuumasõbra jaoks veidi liig. Üle 35 on palju. Aga homme juba lubatakse 28 ja ma ei kurda, ikka parem kui 20 ja tuul :-).

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s