Rõõm pisiasjadest

Ma hakkan arvama, et mu torumeestefirma on ühtlasi mingi zen-budismi haru, mille eesmärgiks on oma klientidele lisaks tellitud töödele ka elulisi õppetunde anda. Saab õppida kannatlikkust ja ka taasavastada lapselikku rõõmu väikestest asjadest. Näiteks sellest, kui plaatija pärast mõningast vaikust siiski kohale ilmub. See rõõm, kui ma tema kollast kaubikut murul parkimas näen, on suisa esktaatiline.

Ma üldse ei taha ta üle tegelikult nuriseda, sest ta teeb oma tööd ülimalt korralikult ja annab mulle täpsustavaid küsimusi küsides häid nõuandeid. Näiteks eile küsis, et mis värvi vuugivahed teeme ja selgitas kohe, et ta võib nad teha plaatidega samas värvis, aga ta soovitaks helehalli, sest ehkki esimene variant näeks esimesed paar aastat kena välja, on pikemas perspektiivis helehall parem valik. Muidugi valisin helehalli.

Täna hommikul vaatasin, kuidas ta enne vuukimist ketaslõikuriga maha pandud plaatide vahesid puhastas. Ma ei teadnudki, et mingi selline tegevus vajalik on! Nikerdas vaikselt. Või no mitte vaikselt, see ketaslõikur vingus päris kõvasti.

Mind on tabanud lennueelneärevus. Ei, ma ei karda lennata. Ma jumaldan õhkutõuse ja maandumisi! Lennujaamas passimist ja pilvede kohal lendamist mitte nii väga, sest see on igav. Ärevus on seotud lastega ehkki ma loodan, et neil on põnev ja seega vähemalt osa ajast on nad teineteisega sõbralikud ja muidu vahvad. Tunnine lend ja siis kahe ja poole tunnine lend. See teine võib olla keeruline, kui poiss just magada ei kavatse. No ja kõigele lisaks liiguvad õudusjutud pilgeni täis lennujaamadest ja üüratutest sabadest. “Võimaluse korral reisige käsipagasiga”. Ei mängi välja. Mul on lendude vahel (mõlemat pidi) vaid nõks üle tunni. Pakun, et vähemalt ühel korral jään pagasist ilma. Vähemalt sain kasuliku vihje, et Genfis on võimalik endale turvakontrolli VIP-pääse osta (10 franki, aga kui maksate eurokaardiga on kallim, sest lisandub 3,5%-line konverteerimistasu). Loodetavasti see aitab veidi ja N. lubas meiega lennujaama sisse tulla (ta lendab paar tundi hiljem, aga tahab enne seda auto CERNi hoiule viia), et ma ei peaks korraga pikas sabas seisma ja kahte last haldama, seega kõik saab korda. Omm…

Kott tuleb küpsiseid ja muud taolist täis toppida. Kui muu ei aita, siis magus ikka aitab. Mind vähemalt.

3 comments

  1. pelagia5

    Hahaa, mul on laupäeva suhtes sama ärevus sees, aga lennud on 8,5 ja 1,5 tundi. Käsipagas koosneb peamiselt snäkkidest ja kleepekatest.

    • Rohelohe

      Anname endast parima! Ma panin just eile oma eesti numbri lõplikult kinni, seega ma saadan sulle meiliga oma prantsuse numbri. Juuli keskpaik on ilmselt mõeldavam, sest esimene nädal läheb aklimatiseerumise peale :)

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s