Jänes!

Nägin nädalavahetusel karjamaal jänest. Jooksis hullunult-siia sinna. Täna nägin oma aias kahte jänest. Hea, et need kapsataimed kuumuses kõrbesid, sest muidu oleks ilmselt toimunud amps! Meil on aeda vaja ehkki siilide ja kasside huvides kavatsesin ma nii kui nii siia-sinna avasid jätta, seega teoreetiliselt mahub jänes ikka aeda.

N.: Kas lähen püüan kinni?
Mina: Milleks? Koduloomaks või õhtusöögiks?
N.: Jänes ei ole söödav!
Sipsik: Mina jänest ei söö. Itso-san ka ei söö.

Eile tuli Franz karjamaalt suur saak suus. Pirakam kui hiir, väiksem kui rott. Laps oli elevil. Istus kassi juures ja vaatas surnud saaklooma ning siis jälgis ülima põnevusega, kuidas kass oma saagi ära sõi.

Sipsik: Sants* tegi hiire katki.
Mina: Nojaa, söömiseks on vaja ikka söök tükkideks teha.

* Sipsik oskab nüüd enamasti F-tähte (R-i mitte), aga Franz on ikka Sants. Prantsuse keel on santsuse keel ehkki ma pole kassi veel bonjour ütlemas kuulnud, aga kes teab, mis jutte ta öösel õues luusides ajab. Väike intelligentne keskustelu väikese hiireampsu saatel? Kõik on võimalik!

2 comments

  1. punanemammu

    Käisin mina eile peenras, võtsin murulauku…ja ühel hetkel tunnen näppude vastas midagi sooja ja pruunikat, mis järgmisel hetkel peenrast tuhatnelja plagama paneb. Pisike jänese poiss…minu ehmatus on ikka selline, et terve küla kajab karjatusest. Jänesepoeg plagas rabarbari lehtede alla, küllap tema ehmatas rohkem, sest ta üritas end võimalikult nähtamatuks teha…ja siis tuleb inimene ning ootamatult katsub teda. Igal aastal suudavad jänesed mulle vingerpussi mängida, kord varjuvad kasvuhoones… ja ehmatavad mind, nüüd siis murulaugu vahel!!!

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s