Akendest

No muidugi tuli laupäeval, kui ma hakkasin just sõprade juurest katsikult lahkuma, aknafirmast kiri, et désolé, aga esmaspäeval ikka ei saa, sest me paigaldustiimis on hetkel palju vigastusi, aga katsume uue aja leida. Ma kirjutasin vastu, et kahju küll, aga mul enam ajapuhvrit pole ja kui me nüüd asju paika ei saa, läheb see mulle kalliks maksma. Nii rahas kui ajas.

Täna sain kinnituse, et nädala lõpus tulevad ja käisin ta kontoris arvet ära toomas (mul pole hetkel printerit, sest N. on ära), et ma selle pangale anda saaks. Nägin oma aknaid :) Ja uksi. Välisuks on nii ilus! Aknamees nentis, et meie projekt meeldib neile, sest nad ei saa Prantsusmaal (Šveitsis küll, nad paigaldavad ka Šveitsis) väga sageli sellist projekti teha, kus tellitakse tippklassi aknad ja veel raamidega. Tõsi tema on, et odav see lõbu just pole, aga ma olen otsuse üle rahul, sest nagu ma varasemalt mainisin, leidsin ma ühe toa aknaalusel seinal veekahjustuse, seega ma pole nendes raamides ja akende paigalduses väga kindel. Oo, meil tuleb soe ja hubane kodu! Jee! Kuigi mingi osa minust mõtleb, et oli ikka sinna lastetuppa seda parketti vaja osta. Kindlasti hävib see nende mängude käigus, aga noh, c’est la vie ja värki. Kunagi tahan ma endale puidust põrandaid. Kahju, et need põrandaküttega kokku ei sobi. Mul on põrandaküte kergekujuliseks kinnisideeks saanud, nagu ehk siit juba vägagi näha on.

Veetsin täna ebanormaalselt palju aega ehituspoes, et uksi valida (otsustasin magamistubadele seina sisse peituvad lükanduksed osta) ja olin kurb, et ühte ust, mida ma väga tahtsin, mulle sobivas suuruses pole (mul on ukseavad erinevate suurustega, muuta ei saa) ning nüüd saatsin tüübile kirja, et kuule, muudame kõik uksed ringi, sest natu tobe on, kui kolm ust on ühesugused ja kaks teistsugused. Tulevad maailma kõige tüüpilisemad uksed. Õigemini osad tulevad. Kahte laos ei ole ja saaks juuli alguses, mis mulle ei sobi, seega ma pean vaatama, kas saab ehk mõnest muust poest või internetist, mis paneb veidi saba värisema, sest äkki ostan valesti. Mm, mul on tund aega, et midagi veel ära teha ja siis tuleb lastele järgi minna. Ma lähen taon selle hallitanud kipsi vist maha. Kus see respiraator nüüd jäigi?

6 comments

 1. elutants

  miks ei saa põrandaküttele panna puitu? mul on kleebitav parkett põrandaküttega, st betoonile kleebitud ja vägagi hea variant.

 2. reet

  Hmmm, teil on ainult esimene korrus? Ma kujutaksin ette, et kui on kaks (või rohkem) korrust, siis saaks vähemalt teisele korrusele panna laudpõrandad ilma põrandakütteta. Aga kui maja on soe ja põranda alt korralikult soojustatud, siis peaks olema laudpõrand muudest põrandatüüpidest soojem ilma põrandaküttetagi. Ja selle peale sobiks nii hästi kaltsuvaip, eksju.
  Meil pole siin laudade all suurt mingit soojustust, aga ikkagi ei ole põrand suurema osa aastast külm, välja arvatud see jubedus, mida kummalisemad inimesed “tõeliseks talveks” nimetavad, kui väljas on miinus kakskümmend ja… brr.

  • Rohelohe

   Meil on teine korrus ka, seega teisele korrusele ehk saaks, aga siis peaks radikad alles jätma siin ja see ei lähe hästi mu rõduuste plaaniga kokku 😁

   • reet

    Või peaks radikad ümber ehitama. Raha eest saab ehituses küll kõike, aga kas see on seda väärt, on iseküsimus.

    Sülle laekus must Mimi, tervisi Franzule!

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s