Remont. Jätkuvalt nädalat ei tea

Ma unustasin viimase remondipostituse juures mainida, et meil tuli leida lahendus oma kubu ventilatsioonitorule. Ma olin algselt naiivselt arvanud, et me võime selle ventilatsioonisüsteemi ühendada, aga torumeeste boss hakkas selle peale kätega vehkima ja non, non, non karjuma. Lasin siis N.-il kasutud ventilatsioonitorud (nood kolm, mis alumiselt korruselt katuse all olevasse süsteemi läksid) välja tirida ja välja mõelda, kuidas me toru ühendada saaks. Vanad torud olid omapärased. Esiteks olid nad veidike kinni tsementeeritud ehkki tegu oli sisuliselt paberilaadsest materjalist torudega, teiseks olid paigaldajad jätnud sinna avausse ei rohkem ega vähem kui kolm kortsus Coca-Cola purki ja kolmandaks olid kolmest torust kaks räpase rätiga kinni topitud, mis on veider, sest kolmest torust üks ei toiminud, seega kas räpane rätt (koduste vahenditega tehtud filter?) aitas kuidagi toru imemisomadustele kaasa või? Nüüd on meil ruumi uue toru jaoks ning katusel on ka üks täiesti vaba auk, kuhu see toru ühendada. Õigus, toru tuleb ostunimekirja panna. Kas viiest meetrist piisaks?

Täna sain lõpuks kätte oma müürsepa, kes ütles, et akna saab juba ära paigaldada ja ta tuleb peagi ning teeb asjad lõpuni. No loodame siis parimat.

Täna saabus ka lastetuppa tellitud tapeet, mille saamiseks pidin DHLi mehele saatma sõnumi, milles lubasin tal paki mulle ukse taha jätta, sest mind polnud kodus ja tegelikult pidanuks ma allkirja andma. Kõik oli tore kuniks ma koju jõudsin. Olin rõhutanud, et pangu pakk teise korruse ukse taha. Ei olnud, oli esimese korruse ukse taga. Ja mingi kleepuva ollusega kaetud. Seda ollust ta oma telefonikõnes küll ei maininud! Õnneks oli tapeet täiesti korras, seega pole vaja skandaali korraldama hakata.

Täna käisid korraks ka torumehed. Tassisid vanni tuppa ja teatasid, et panevad selle nüüd paika. Suurepärane, sõnasin mina. Siis läksid nad ära (ilmselt midagi tooma) ja ma hakkasin mõtlema. Kui nad naasid, võtsin neil kohe nööbist kinni ja ütlesin, et oot, ärge pange vanni paika, sest ma tahan tagumisele seinale veekindlat ja helisummutavat kipsplaati kleepida, sest see sein on nii kipakas ja kui te vanni paika panete, on see mõneti keeruline. Torumehed nõustusid ja vedisid vanni magamistuppa hoiule.

Esmaspäeval hakatakse aknaid paigaldama!

Köögifirma jonnib ja ei taha mulle arvet anda. Õigemini ütlevad nad, et ma saan arve pärast seda, kui olen raha andnud ja köök paigas on. Ma ei tea, mis loogika järgi nemad toimivad. Pean neile uuesti kirjutama ja vähemalt kontonumbri neilt välja meelitama, sest mingit tšekki siit majapidamisest neil küll loota pole.

Aiandus liigub ka vaikselt edasi. Istutasin oma kuhilatesse maha hunniku kõrvitsaid (vaid kaks seemet ei idanenud) ning sain koorma puidupudi (ma tahaks öelda laaste, aga seda nad ei ole). Suurest rõõmust ehitasin lastele seedritüve juppidest ronimisala (papp ja puidupudi alla, et rohi läbi ei kasvaks) ja täna laiendasin köögiviljaaeda ühe peenra võrra. Haa, kõva aed küll, üks maasikapeenar ja üks muu peenar. Muude-uude peenrasse läheb kõik, mis ma poest kokku ostsin. Polnud eriti midagi ostagi, sest pood oli hullunud taimeostlejaid täis ja valik napp, aga hulk tomateid, paar paprikalist-tšillilist, kaks baklažaani, mõned lilled ja kahte sorti basiilikut ma siiski sain. Aknal kasvavad vaikselt kapsad ja okrataimed. Kapsataimi on terve pinu, sest ma puistasin neid suht suvaliselt potti. Pakkusin N.-.ile, et ta peaks ehk CERNi tööst loobuma ja koos minuga eriti lukratiivse bulgaaria hapukapsaäri püsti panema. N. mingil põhjusel laitis mu idee maha…

Kohe, kui mu ehitusmaterjalide tellimus kohale jõuab, ehitan kupli ja panen sinna äärde oad ning pudelkõrvitsad kasvama. Hakkab looma!

2 comments

  1. Nell

    Mulle meeldib ka peenramajandus aga täpselt selles mahus, et tüütuks ei lähe. Ja peenrad on kastmeenrad, et rohimine tüütuks ei muutuks. Otsustasin ka, et täna lähen turule taimi jahtima ja istutan need maha, ignoreerides hoatusi, et ööd võivad veel jahedad tulla. Elavad üle! :) Paar nädalat tagasi külvatud redis ja hernes on juba tõusnud, küll jääb muu ka ellu.

    • Rohelohe

      Mm, herneid tahaks ka, aga ma sel aastal ei jõua. Jätsin oma nimistust artišoki välja. Tahtsin kahte, aga neil oli vaid ühte tüüpi (väikesed lillad õiepungad, mitte need suured kerad), seega alustan ühega. Nood on mitmeaastased taimed, seega tuleb koht välja mõelda

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s