Remont. Mingi nädal.

Ma pole ammu remondist kirjutanud ehkki tegelikult on siin üht-teist siiski ka toimunud. Näiteks on müürsepp vaikselt ukseava aknaavaks ehitanud, aga mingil põhjusel teeb ta seda neetult aeglaselt ja see ajab mind närvi, sest esmaspäeval hakatakse lõpuks ometi uksi-aknaid paigaldama ja ma tahan, et ta omadega selleks ajaks valmis oleks. Elektrik on suurema osa tööst ära teinud, natuke on veel nokitseda, aga selleks nokitsemiseks tuleb meil esmalt seinad korda teha. Torumehed üllatasid mind sellega, et paigaldasid põrandakütte juba ära, mis on positiivne, sest see säästab mulle lõpuks aega. Põrandaid katab hetkel mingi plaat, millele kleebitakse parkett ja põrandaplaadid ning loodetavasti saab elutuba-köök-söögituba oma plaadid juuni esimesel nädalal.

Torumehega oli naljakas juhtum ka. Käis siin üks süsteemi testimas ja avastas lekke. Sõnas mulle, et kolleegid tulevad homme-ülehomme ja teevad korda. Ma kehitasin õlgu ja ütlesin, et tulgu aga, uks pole kunagi lukus. Napilt oleksin ka lisanud, et isegi kui uks oleks lukus, on mul ju seinas suur auk, seega sisse saavad nad igal juhul.

Köögifirma saatis täna kinnituse köögi saabumise kohta ja soovi, et me kaks tšekki teele paneks. Tuleb neile kirjutada ja nentida, et mingeid tšekke me ei väljasta ja saatku aga heaga arved.

See kokkuvõte on kuiv ja igav, ma tean, seega las ma näitan teile parem majaplaani.

See pilt on veidi eksitav, sest seda söögitoas (repas) olevat treppi pole olemas (aga ühel päeval ta sinna usutavasti tuleb) ning korsten (ehk kamin) pole mitte seal toa keskel, kus loogiline oleks vaid elutoa (sejour) terrassiuste vahel. Muide, on koomiline, et kõik tubade nimetused on prantsuse keeles, aga köök mingil põhjusel inglise keeles.

Mida me lammutanud oleme? Seina CH 1 ja CH 2 vahelt (lastetuba) ning seina CH 3 ja CH 4 vahelt (meie magamistuba), samuti seina köögi ja söögitoa vahelt ning osaliselt ka söögitoa ja elutoa vahelt. Koridori ja elutoa vahel oli meil puidust sein (mitte algupärane, nagu lammutustööde käigus selgunud on!) ja see on ka maha võetud.

Paar päeva tagasi mõtlesin, et ehk oleks pidanud elutoa ja köögi vahel oleva ukse ka aknaks tegema, oleks tööpinda juurde saanud, aga mulle vist ei meeldiks, kui ma kööki ringiga minema peaks. No ja köök on peagi saabumas ka, seega enam pole midagi muuta. Köögi terrassiuks on see, mis aknaks muutunud on.

Kehva avastusena leidsin köögist värvitavat tapeeti maha tõmmates, et seal on kunagi olnud veeleke, seega vana kips on pundunud ja hallitanud (kuivanud hallitus, mitte aktiivne), seega mingil päeval tõmban respiraatori näe ette ja koksin selle maha. Kui ma ei jõua, jääb see poolakatele. Mul on vaja lisaks veel värvitavat tapeeti eemaldada (söögitoas on see eriti tugevalt kinni) ja natuke tavalist tapeeti (lihtne, vaja vaid veidi aega). Vaatame, kas ma järgmisel nädalal jõuan. N. lendab pühapäeval nädalaks Kanadasse puhkusele konverentsile, seega mul on ühest küljest ajage eriti kehvasti, aga teisalt on poiss ühe lisapäeva hoidjaga, seega natuke nagu oleks isegi lisaaega.

Fotosid ei näita. Kui valmis, siis kunagi näete.

Nii, nüüd tuleks kirjutada köögifirmasse ja torumehele, sest ma tahaks, et nad teeks paar asja enne ära, kui me poolakatega toimetama hakkame – WC käsiduši torud on vaja tõmmata, torukappi tuleb panna heliisolatsiooni, vannitoa radiaatoritorusid ei paista ka kusagil olevat ja majja tuleva gaasitoruga tuleb ka miskit teha, et see nõuetele vastaks. Ehitusmaterjali tuleb tellida. Palju mul seda neetud kipsplaati vaja on?

3 comments

 1. Eve

  Hei, täitsa sportlikust huvist uurin, et kas mulle on lihtsalt mulje jäänud või ongi teil nii, et remondiasjadega (planeerimine, töömeeste otsimine ja nendega suhtlemine, vahendite hankimine) tegeled pigem sinna, mitte N? Mitte, et ma arvaks, et see nii ei peaks olema (ma ise olen vist ka oma elukaaslasest veidi pädevam selles vallas, samas mu eksiga oli just vastupidi, sealt vist ka mu teadmised pärit…), aga huvi pärast küsin, sest on silma jäänud.

  • Rohelohe

   Su mulje on täiesti õige. Mina olen disainer-projektijuht ning N. on rahastaja :D Ma ei tea, kumb meist remontimisest rohkem teab, aga ma kahtlustan, et me oleme mõlemad selles vallas üsnagi tuhmid, sest materjalid jmt muutuvad aastatega ja mu kunagised teadmised ei aita mind eriti. Mul on lihtsalt keeleoskust, ma saan vajalikel hetkedel kodus olla, mulle pakub see kõik põnevust ning ma olen raudselt parem projektijuht (ja disainer) kui N.

 2. elutants

  Kas naised polegi ehituses alati ideede generaatorid? Naine ütleb ja (töö)mees teeb. Kõige tüütumad on loogilise mõtlemiseta töömehed, kes praktikuna peaks ideid pritsima, kuidas midagi mõistlikum teha. See emese kehtestamine on tüütu. Isegi mu ületee naabrinaine tuli ükskord küttest mu isaga rääkima, oleks tahtnud ta nägu näha, kui isa ütles, et pole tema teema, naine ja tütar antud alal kompetentsemad 🙃

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s