Arengud!

Uskumatu! Torumees tuli kohale ja isegi 10 minutit kokkulepitud ajast varem (see polnud uskumatu, ta on alati täpne ehkki ta on Prantsusmaal assimileerunud hispaanlane) ning ütles pea esimeste lausete seas, et bien sûr, madame, me alustame töid 7. märtsil. Mu hinges plahvatas õnn ja rõõm ja turjalt kadus kolmetonnine raskus. Meil on täitsa reaalne võimalus juuniks tagasi allkorrusel olla!

Ühtlasi selgus, et ma poleks pidanud parketti tellima, sest nemad tellisid hinnapakkumise alusel selle mulle ära. Iseenesest loogiline, aga et ma neist midagi ei kuulnud ja mingil põhjusel arvasin, et pean seda ise tegema, maksime esmaspäeval just parketi eest sissemakse, mida ma nüüd tagasi taotlen, sest torufirma tellis enam kui kuu eest parketi juba ära. Ma pean ülikiiresti välja valima vannitoa plaadid (ägin) ja segistid (iik!), aga muus osas on suisa lill. Olgu, me ventilatsioonisüsteem pole kohal, seega nad alustavad põrandaküttest ning me ei tea, kuna ventilatsioon saabub (selleta seinu-lagesid teha ei saa), aga siiski! Asjad liiguvad ja kiiremini, kui ma eeldasin! Müürsepp tuleb aprilli lõpus, aknad loodetavasti märtsi lõpuks, köögi võib vist mai lõpuks ära tellida. Ma konkreetselt hüppasin üles-alla, kui torumees lahkunud oli ja ma N.-ile rõõmusõnumeid teatasin.

Reedel kolime esimese korruse tühjaks ning meistrimees tuleb järgi me diivanile ja tugitoolidele. Nood saame remondi lõpus restaureeritutena tagasi (hind oli vägagi IIK!, aga no mugav mööbel on ja kvaliteet on muljetavaldav). Selgus, et me ei pea katet vahetama. Nad restaureerivad naha ära (paar juppi tuleb siiski asendada) ning me saame mistahes värvi diivani. Minu absoluutne lemmik on verte chartreuse (vaata ka vert olive või vert anise), mis on selline erkroheline, millel veidi kollakat hõngu sees. Ma pean enne mööbli äraviimist pilte tegema, et enne ja pärast fotosid saaks näidata. Loodetavasti tuleb täiesti jalustrabav.

Ma pean valima välja puuduvad plaadid, tellima lastetuppa tapeedi, mõtlema värvidele ja lampidele. Viimaste osas on mul plaan nad ehitusmaterjalidepoest osta. Ma kunagi ostsin Tallinna Kaubamajast ülikallid lambid. Oli vist 1600 krooni põrandalambi ja 3000 laelambi eest (mul oli väga kõrge palk ja otsustasin ka kord hull olla). Põrandalampi polnud ja tuli tellida ning ma ostsin laelambi vaid seepärast, et mulle meeldis põrandalamp. Pärast kahte kuud teatas kaubamaja, et sorry, seda lampi enam ei toodeta. Mul on jätkuvalt okas hinges. Lisaks ei võimalda mu büdžett viietuhandelist lühtrit. Laed on ka lühtri jaoks madalad :)

Iik! Kas on võimalik, et me tõesti saame suveks remondi tehtud?!

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s