Ribi kopsus

Meil N.-iga ei ole suvest saadik olnud tervise mõttes just kõige parem aeg. Suvel niitis see adenoviirus meid pikaks ajaks jalust, oktoobris tuli umbes sama asi uuesti ning meil mõlemal lihtsalt kere valutab, sest me tassime lapsi ja vahel magame nende kõrval (ehk eriti ebamugavas asendis). Asjale ei aita eriti kaasa, et N. on arstide juures käimises kõige stereotüüpsem mees, kes olla annab. Monty Pythoni must rüütel. “It’s just a flesh wound!

Detsembris köhis ta nii hullusti, et kahtlusta või koroonat, aga seda see polnud. Sain ta lõpuks läbi juhuse arsti juurde. Juhus oli kusjuures täitsa omapärane. Mul nimelt valutas oktoobrist saadik üks kurgupool, aga ma ei jõudnud sellega kuidagi tegeleda ja nii hull ka polnud, et kohutavalt seganud oleks. Lõpuks panin endale aja kinni, aga eelneval reedel oli mul osteopaadiga viimane kohtumine. Ma polnud talle oma kõriprobleemi maininud, sest miks peaks, eks. Mudis mu kukalt ja pärast pea valutas, aga järgmisel päeval ärkasin ja… kurk ei valutanud enam. Ega ka pühapäeval. Olin ma suvel köhimise ja neelupõletikuga mingi lihase pingesse ajanud ja kohe, kui natuke külma sain, hakkas see jälle valutama? Omapärane. Osteopaadid on võlurid :) Ühesõnaga oli pühapäev ja mul oli järgmisel päeval arstiaeg, mida enam tühistada ei saanuks, seega sisuliselt sundisin N.-i minema.

Arst tuvastas kopsus vedelikku, seega ilmselt polnud viimane paranemine nii edukas olnud ning kogu süsteem oli läga täis. Antibiootikumid, steroidid, rögalahtistid (ühe pudeli mingit muud oli ta eelevalt null efekti saavutades ära tarbinud), ninasprei. Juba paari päeva pärast oli parem ehkki see vedeliku välja köhimine kestis umbes kuu lõpuks. Ma vaid veidi osatasin, et oleks võinud varem arsti juurde minna. Ta üritas väita, et küllap oleks ise ka terveks saanud, aga ma tõstsin selle peale oma parema kulmu hästi kõrgele ja vaatasin talle eriti skeptilise pilguga otsa. Taltus.

Eile käis ta mu osteopaadi juures ja fakt, et ta sinna ise minna tahtis, pani mind veidi kulmu kergitama. Ma olin seda ideed välja pakkunud, kuid ega ma eriti arvanud, et ta minna tahaks. Aga läks. Sest seljas on terav valu. Käis ära ja osteopaat avastas, et tal on sisuliselt ribi kopsus. N.-i pakkumine on, et see on seotud selle kohutava köhimisega, millega ta detsembris tegeles. Võttis kogu mu tahtejõu, et mitte osatama hakata. Ei või siis normaalsel ajal arstile minna, et mitte asja nii hulluks ajada. Täiskasvanud inimene! Teisalt muidugi ehk hea ka, sest muidu poleks ta osteopaadi juurde sattunud, aga see teeb ta turja ja kaela ka korda, sest needki on juba ammusest ajast pinges. Kes teab, ehk õnnestub isegi teda veenda regulaarselt seal käima.

Täna loivab ta jõuetuna mööda kodu ringi, sest sai eile pärast osteopaati ka oma kolmanda doosi kätte ning see Moderna ikka rabab jalust. Ma lähen peagi ka Genfi enda sutsu saama, aga et šveitslased vaktsiinisegamisse ei usu, saan ma oma vana hea Pfizeri ja seega tunnen ma end homme usutavasti täpselt samamoodi kui täna. Kui ma just laboratooriumist oomikut kätte ei saanud, sest käisin vereproovi tegemas ning seal oli kaks saba – koroonatest ja muud. Seal koroonatesti sabas seisis üks ema oma umbes 5-aastase lapsega, kes köhis kui vana tuberkuloosik. Miks ta lapsele maski ette ei pannud, ei hakanud ma igaks juhuks küsima.

2 comments

  1. punanemammu

    Seeriast meeste ja naiste erinevused. Tean seda omast käest, kui raske on “täiesti” tervet meest arsti juurde saata. Õnneks meil on selline perearst, kelle helistamise peale mu kaasa ikka läheb arsti juurde. Põhjusel, et perearst on nii tore/hea/hooliv (omadussõnade nimekirja võib jätkata) inimene -> ei saa talle ära öelda. Kuidas selle kohta öeldakse, naiselik kavalus.
    N’ile kiiret paranemist, võid ta rindkere igaks juhuks tugeva linaga kinni tõmmata, hoiab ribi paigal ;)

    • Rohelohe

      Heh, mehed… Lina idee on huvitav, aga ma kardan, et vist mitte hea mõte. Oleks ribi tagasi õiges kohas, siis ehk küll, praegu hoiaks see ribi vales kohas edasi 😔

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s