Pähklipuust puhvet

Veetsin meeldiva hommikupooliku (olgu, maksimum pool tundi) parketipoes magamistuppa põrandaid valides. Mis, te veedate oma sünnipäevi kuidagi teisiti või? Leidsin vist sobiva variandi, mille hind oli meeldivalt madalam, kui algselt eeldatud. Peab vist ära tellima. Jaanuaris peaks plaatide osas ka otsuse tegema. Elutoa, köögi ja söögitoa osas on selge, ma leidsin sobiva põranda plaadipoodi sisse astudes (parketipoes jäi ka too lemmik esimesena silma) ja ma mõtlen, et ehk saaks vetsupõrandal ära kasutada need valged plaadid, mis meil keldris vedelevad, aga vat see vannituba on keeruline… Ja mitte vaid seetõttu, et mu kütte- ja torufirma mulle ei vasta, kas nad saavad mu poolakatega samal ajal alustada või mitte. Mitte et see midagi muudaks, 28.02 hakkavad kaks pani meil põrandaid üles võtma ja seinu lammutama. Halvimal juhul ei toimu seejärel paar nädalat midagi.

Käisin paaris poes homseks ja nädalavahetuseks söögikraami varumas (tulevad külalised) ning kui ma kodus telefoni välja võtsin, nägin oma potentsiaalse aiaehitaja kirja. Hingasin sügavalt sisse ja avasin manuse. Hinnapakkumisest oli puudu seedri maha lõikamine ja tallipoolse aia värav. Hinnapakkumine ise oli üle 20 000. Ma ei tea, mis nad teevadki siin hinnapakkumisi umbes nii, et “aa, selle paneme no nii 4500 ja siis selle 5500 ja see on selline pisiasi, et ehk teeme 1500 ära.” Olgu, ma saaks sealt võtta maha teeäärse aia (4500 eurot) ja ühe jalgvärava, aga no see teine (suur) värav on ju puudu! Lisaks ei saanud ma ise väravat valida ehk et ta valis ilmselt kataloogist mingi, mis ei pruugi mu maitsega sobituda (ja ilmselt ei sobitu) ja see, mis sobituks, võiks veel kallim olla. Õhtul teen veidi netišoppamist. Tuleb veel üks autoiste osta (Itso-san ei mahu eriti enam turvahälli) ja siis tellin sinna koplipoolele selle puitaia ehk ka. 10 meetrit on 166 eurot 199,20 (vaatasin käibekata hinda), mul on vaja 37 meetrit (väidab aiaehitaja hinnapakkumine) ehk nelja rulli. 800 eurot, poste pole vaja, kasutame kopli piirdeposte. Mingu kukele oma 1464-eurose pakkumisega! Ta peaks neid materjale ilmselt soodsamalt saama kui ma ja selline hind! Isegi kui ta ostab materjali sama hinnaga (ja kui ta plaanis siiski eraldi postid maasse rammida), on tööraha ikka meeletu.

Jah, ma lubasin siin remondiplaanidest rääkida ja majaplaani näidata, aga ma pole ikka veel köögiviljaaeda ära mõõtnud ja täna lõpuks ometi ei saja ja homme peaks raamatutest rääkima, seega ma ilmselgelt ei jõua kuhugi. N. läheb kolmapäeval juba tööle tagasi (laps aga lasteaeda alles sellest järgneval esmaspäeval), seega see närune puhkus (okse, lakkamatu vihm, kõik plaanid lörris) on kohe lõppemas ja ma olen väsinud. Peaks katsuma vähemalt veel paar asja ära teha. Jajah. Eestlane. Puhata ei oska. Õigemini ei saa. Meil tuleb hakata aktiivsemalt ülemisele korrusele kolima. Viia üles ära kõik, mida me otseselt ei vaja ja mingi elatav loogika luua. Garaaž tuleb korda seada, et saaks sinna mööblit ladustama hakata. Noh, “halvimal” juhul võtab mõni mees enne 28.02 paar päeva töölt vabaks, Sipsik on aias ja poiss hoius ning me siis rassime. Kelle me küll appi tassima kutsume? See pähklipuust suur puhvetkapp minu musklile ilmselt ei allu. Nagu ka vana külmik ja Sipsiku toa riidekapp. Ja ilmselt ka mu aadlidaami kontorimööbel. Pagana poolakast jurist (homne külaline) suutis ka oktoobris matkates end vigaseks kukkuda! Oli teine galantne härrasmees ja hüppas järele matkakaaslasele, kes libastus ja mäenõlvalt alla veerema hakkas (oli päris ohtlik koht olnud). Too naine pääses suure sinikaga reiel, tema murdis ribisid ja veetis nädala haiglas. Raudselt meelega tegi, et ei peaks mööblit kandma tulema!

Hmm, sakslaste meespool on päris jõulise kehakujuga. Peab ta pühapäeval ära moosima… Horvaat on ka tugevamapoolne. Itaallane pigem kleenuke. Mis pilguga te oma sõprade mehi vaatate? Et kas jõuab pähklipuust puhvetit kanda või ei?

4 comments

 1. Triks

  No lisaks mööblimusklitele vaatan veel, et kas löökdrell on olemas ja kas ta seda ka kasutada oskab. (Vahest on hädavajalik paneelmaja betoonseina mõni auk saada). Ja enne lammutamist ja lammutamise ajal tehke pilte ka, siis pärast hea “enne” ja “pärast” tulemust vaadata. Kõik lugejad ootavad põnevusega remondisaagat. Nagu Briti blogist lugeda, siis nende remondimeestel peab kogu aeg silma peal hoidma …

 2. Alex

  Nu meitel siin meeste asemel kaetakse ikka peeglisse mööblit soetades ja remonti tehes. “Sest inimene ei saa ju nii abitu olla”, eks. Kogu seda ilu kenadeks pisikesteks tûkkideks ei annagi võtta?

  • Rohelohe

   Ei anna, vana massiivne mööbel, ilmselt umbes 19. sajandist. Või no tükkideks saab, aga pärast tagasi kokku panemiseks on puusepa oskusi ilmselt vaja.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s