Arutage siis abikaasaga

Täna käis aknamees mõõtmas, mis oli kohutavalt kummaline, sest ma olin temast aru saanud (me suhtleme inglise keeles), et ta teeb tellimuse ära ja siis mõõdame-täpsustame hiljem, aga ta helistas mulle reedel, et ta nüüd esmaspäeval tuleks, et jõuaks enne esimest detsembrit tellimuse ära teha. See, et ma ei tea me lõplikku põrandakõrgust polevat siiski oluline, sest me ikkagi täpsustame detaile hiljem, mis on kummaline, sest ta ometigi juba ju mõõtis neid aknaid juba korra. Aga no olgu.

Saabus, mõõtis, arutasime. Läksin oma otsuses tagasi ja võtame ikkagi klaasiga välisukse, mis meile valust juurde toob, nunnum välja näeb ja lisaboonusena ka märkimisväärselt vähem maksab. Üldiselt selgus aga, et me oleme vist kõige hooletumad renoveerijad (või pigem pole aega kõike uurida), sest ta küsis, kas meil on plaan kunagi ka maja soojustada ja ma kostsin, et vist küll, aga kunagi kauges tulevikus ja me pole sellele eriti mõelnud. Selgus (ja see on täiesti loogiline), et siis tuleb uute akende raam veidi teisiti ehitada. “Arutage siis abikaasaga ja andke mulle teada, kui suure varu jätame” kostis ta. Ta kordas seda abikaasaga arutamist veel kahel korral ja siis ma enam ei pidanud vastu ning sõnasin sõbralikult, kuid resoluutselt, et tegelikult otsustan remondiga seotud asju mina, mitte abikaasa. Oi, kasvatate lapsi ja teete remonti! Inglise keeles ütles ta tegelikult “You make babies and renovate the house!” mis kõlab kuidagi eriti… ma ei tea… seksistlikult? Et mu mehel on suutlikust täisajaga täit pühendumust vajavat tööd teha, mille eest remont kinni maksta, ning samal ajal seda kõike läbi mõelda ja orgunnida, aga mina, vaene habras naisuke, jõuan vaid lapsukesi sünnitada-kasvatada? Ei, ma ei solvunud tegelikult, lihtsalt kergitasin veidi kulmu. Väsinult, sest Itso-san on haige ja ma magasin eelmisel ööl väga vähe.

Aknamees läks ära ja me klatšisime seepeale mu koristajaga, kes vist uuest aastast enam ei korista, sest ta selg ei pea tööle vastu ja mul on sellest ütlemata kurb. Mitte vaid seepärast, et mulle meeldib puhas kodu, mis samas ei nõua minult küürimist, vaid seepärast, et temaga on tore lobiseda. Ühesõnaga. Nentisin, et ma ei harju iialgi ära sellega, et kohalike meelest on okei tulla oma lumiste-poriste saabastega (olgu, ta pühkis neid hoolikalt) lihtsalt tuppa, kõndida kõikjal (sh suurel kummivaibal, mis on ilmselgelt laste mänguala ning ka magamistubade vaipkatetel) ja isegi mitte viisakusest küsida, kas ikka võib. Olgu, Antargazi naine küsis, aga ta on senini ka ainus olnud. Ehk seepärast, et ta on naine ja on seega koristamisega rohkem kursis? Seksism! Koristaja nentis, et ta prantslasest elukaaslane teeb seda ka ehkki ta on siin juba kaks aastat teda ümber õpetada üritanud.

Aa, koomiline hetk oli ka. Aknamees küürutas laua kohal ja tegi märkmeid, kui Frand tugitoolis ärkas, ringutas ja siis lauale hüppas (ta söök on seal), et oma tagumik täpselt aknamehe paberitele istutada. Mees oli nii hämmeldunud, et ei osanud esimese hooga isegi mitte reageerida. Ma muigasin ja tõstsin kassi laualt ära.

O nagu omikron :)

6 comments

  • Rohelohe

   Kui ilm on kuiv, siis ehk veel (ehkki magamistuppa siiski võiks mitte ronida), aga samas võid tänaval pagan teab mille sisse astuda ja siis kõnnib koduomanik paljajalu ringi ning läheb nende paljaste mustade jalgadega voodisse. Või lakub titt põrandat. Ma eriline foobik pole, aga see on minu jaoks vastik.

 1. Alex

  Igapãevast kassipilti anna meile …
  Nunnud stereotüübid jah. Ma ju teen igasugust sisekujundavat remonti ja näen teiselt poolt neid kerkivaid kulme. Et mismõttes naine.

  • Rohelohe

   “Oi, tibuke, sul on kruvikeeraja õiget pidi peos! Kas mees õpetas sind?” või veel parem: “Kas sul siis meest pole, kes sellise töö ära teha võiks?”

   • Alex

    Just seda viimast, rsk. See mehepidamine võib väga kalliks maksma minna, ütleksin.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s