Iidne riis ja ohtlik jahu

Segasin õhtul piparkoogitainast kokku ning loodan nüüd, et lootusetult untsu ei läinud, sest alustasin ühe retseptiga, siis natuke tegin omaloomingut ja lõpuks ei tea keegi, mis sealt välja tuleb. Mulle nimelt tegelikult piparkoogid eriti ei maitse, aga lõhn meeldib küll no ja majakest tahaks teha. Mulle mekivad veidi enam need piparkoogid, millel on tuntav apelsinimaitse ja mis on küllaltki vürtsikad (ei, mitte tšillised), seega kasutasin suhkrusiirupi asemel ingverisiirupit ning keetsin värskest apelsinimahlast ja suhkrust apelsinisiirupit. Vaatame, kas saab nii kõvema meki. Apelsinikoort on ka taignas. Võib-olla peaks hakkama apelsinikoori kuivatama ja neist pulbrit tegema, et seda siis taignasse uhada? Või läheks kibedaks? Mm, kas Vana Tallinnat võiks piparkoogitaignasse panna? Või mõnd apelsinilikööri?

Igatahes. Segasin tainast kokku ja mulle meenus hommikul loetud retsept. Jäi Pinterestis silma. Õigemini jäi silma üks teine ja too viis selleni. Silma jäi kõrvitsakujuliste trühvlite retsept ja et nood trühvlid olid põhimõtteliselt küpsisetaigen (cookie dough) valges šokolaadis, lugesin ka selle taigna retsepti. Noile, kes ameerikamaise kokakunstiga rohkem kodus pole, olgu teadmiseks, et neile meeldib küpsisetaigent magustoitudes kasutada. Mõistetav, tainas ongi maitsev ollus. Tagasi selle retsepti juurde. Autor rõhutas korduvalt, et kui küpsisetaigent on plaan tarbida “toorelt” ehk mitte küpsistena, tuleb selles kasutatav jahu kindlasti enne läbi röstida. Kergitasin kulmu. Ja siis teist. Röstimata jahuga taigna maitsemine olevat suisa eluohtlik tegevus, sest E. coli bakter varitsevat kõikjal! Ma tean, et on inimesi, kes ei maitse tainast, sest seal on toores muna ja seal on ehk salmonelloosioht ehkki tõele au andes on see tõenäosus ikka nii kaduvväike, et pole väga mõtet põdeda. Seda, et on inimesi, kes taignasegamiseks kasutatavat lusikat või spaatlit seetõttu puhtaks ei limpsi, et jahu surmavalt ohtlik aine on, polnud ma varem kuulnud.

Muide, ma olen maininud, et ülemist korrust tuli pärast majaostu kõvasti kraamida ja mu ämm tegi köögi suuresti puhtaks, visates ära aegunud toitu ja küürides kui hull. Ta oli jätnud alles paar avamata pakki riisi ja me tõime need alla korrusele. Ühel päeval hakkasin riisi keetma ja avasin ühe paki. Keetsin ära, maitsesin ja sülitasin välja. Uurisin pakki lähemalt. Paki tagaküljel oli tarbimismäng, mille osalemistähtaeg oli aastal 1998. Ärge sööge enam kui 20 aastat vana riisi. Ei ole hea. Tainast vitsutage aga rõõmuga, sest elu on liiga lühike, et end sellest rõõmust ilma jätta.

2 comments

  1. pelagia5

    Jaa, kui ma pandeemia alguses endale jahukotte sahvrisse vedasin, märkasin ka, et igal pakil on hoiatus küljes. Kui kohalikelt uurisin, et mis värk on, siis nemad kehitasid õlgu :)

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s