Mõtle ometi keskkonnale!

Meite titt või no väikelaps, sest kui vanust on enam kui 12 kuud ei olda vist enam titt? Igatahes see teine laps, sel on miski huvitav seedimine ehk et on päevi, kus toda va paksemat kraami tuleb viis-kuus korda. Vahetasin jälle mähet ja ohkasin-karjatasin: “Laps, mõtle ometi keskkonnale!” Sipsik, kah laps, vaatas mulle suurte üllatunud silmadega otsa. Mina: “Ei, mitte sina! Tähendab, tegelikult võiks sa ka muidugi keskkonnale mõelda, aga hetkel pidasin su venda silmas.”

Pärast me pesumasina purunemist läinud talvel läksime poisiga ühekordsete mähkmete peale üle. Mitte vaid seepärast, et ära harjusime vaid ennekõike seepärast, et erinevalt Sipsikust lekkisid poisi mähkmed kogu aeg. Ka ühekordsed, kusjuures, aga harvem. Muutus väsitavaks pea iga mähkmega ka kogu riidekomplekti pessu panemine. Masendav, kui palju prügi tuleb, aga samas tuletab meelde, et ma peaks me prügikasti ringi vahetama. Meil on liiga suur kast, mis saab täis ehk pooleteist kuuga ja see tähendab, et soojemal ajal kipub see haisema minema. Väiksem kast oleks mõistlikum ehkki hinda vist väga ei muudaks, sest tühjendada tuleks ehk sagedamini ehkki iga tühjendamine maksaks vist vähem.

Ühtlasi otsustasin poisi bloginime ära muuta. See Tervel ikka ei sobi kuidagi, seega võtkem kasutusele ta tegelik hüüdnimi Itso-san. Itso, sest see on ta nime levinud hüüdnimi ja san seetõttu, et Itso kõlab minu jaoks väga jaapanipäraselt.

Olgu siia ka kirja pandud, et tellisime täna aknad-uksed ära. Esimene samm tehtud! Ühtlasi on see koroona ja muud maailma hädad ehitusmaailma ikka täitsa peapeale keeranud. Septembris ütles aknafirma, et puit-alumiiniumaknad saab umbes 10 nädalaga ja alumiiniumaknad 15 nädalaga, aga tänaseks on puit-alumiiniumi tähtaeg kolm kuud ja alumiiniumil kuus kuud. Kuus kuud! Ühtlasi tõusevad hinnad kogu aeg. Me andsimegi täna tellimuse sisse, sest 1. detsembrist tõusevad kõigi selle firma toodete hinnad 6% ja selle 6% eest saab ilmselt kõik vajamineva pahtli, värvi ja veel nii mõndagi muud, sest puit-alumiiniumaknad on kallid. Uste täpne suurus selgub küll alles detsembris, aga aknamehe koostööl tegime veidi skeemi ehk et andsime tellimuse sisse, maksame täna-homme 40% ära ja siis detaile täpsustame hiljem :D

Ühest küljest on soe ja mõnus tunne, et hakkab nagu looma, teisalt on hiiliv ärevus, et äkki teen valesid otsuseid ja lõpptulemus on kole.

See kord, kui Sipsik diivanile magama jäi ja kass temast endale padja tegi:

2 comments

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s