Õrnalt-õrnalt

Sipsik on nüüdseks käinud ligi kaks kuud kakskeelses lasteaias. Keelteks on prantsuse ja inglise ning lasteaed (pardon, école maternelle!) järgib montessori pedagoogikat. Jah, eralasteaed ja Šveitsis. Prantsusmaal on ka sama põhimõttega ja kakskeelseid aedu, aga ma usaldasin üht sõpra, kes neist paari vaatamas käis ja nentis, et pigem on need ikka prantsusekeelsed. Kui ma kakskeelse eraka eest juba maksan (noh, CERN hüvitab 75%), siis ma tahan ikka kahte keelt saada! Miks me last kohalikku aeda ei pannud? Riiklikus aias on lapsi õpetaja kohta rohkem ja grupp suurem, lisaks tundus meile, et Sipsikule sobiks montessori rahulik lähenemine rohkem ning seal aias käib ka üks tema sõpru, mis tegi kohanemise lihtsamaks. Keelest aru ei saa, aga vähemalt on entusiastlik ja sõbralik nägu ootamas. Lisaks meeldib mulle kohutavalt, et neil on kõik vanused koos. Kolmeaastased ühes ligi kuuestega. Vahva Bullerby :)

Kuidas siis keeltega edeneb? Natuke juba tuleb. Ei asemel kipub viimasel ajal no kostvat ning vahel leelotab Sipsik: “Mommy, mommy, mommy!”, aga kui häda käes, siis tuleb ikka klassikaline “EMMMEEEEE!” Muid sõnu on veel. Täna kuulsin vist ka esimest prantsusekeelset sõna. Ma päris kindel pole, aga kõlas väga kui doucement (e. k. õrnalt) mis võiks olla miski, mida õpetaja lasteaias ütleb küll. Ootame põnevusega, mis sellest segadikust lõpuks välja kasvab.

Logistika on hetkel pigem lihtne. N. viib (väike lisatiir tööle sõites) ja mina toon ta 13.15 ära. Jah, 13.15. Ega see mingi Eesti lasteaed pole, kus viiakse ja tuuakse kuna viitsitakse. Laps peab saabuma vahemikus 8.15-8.45 ning kätte saab lapse kindlatel aegadel. Sipsik sööb aias lõunat ja pärast seda nopin ta ukselt peale.

Aga tegelikult ei tahtnud ma üldse sellest rääkida. Avastasin nimelt ühe riidepoe ja ma nüüd istun ning niutsun vaikselt. No vaadake ometi seda seelikut! Või seda! Ja ma isegi ei kanna retuuse, aga no kuulge! Mõistlik oleks muidugi esmalt veidi kõhnuda (vaikne jõuetu hälin) ja siis ehk Vintedist mõni nende kleit kasutatult osta, et näha, kas üldse meeldiks. Ei, ma pole Vintedist veel midagi ostnud. Täna laadisin kolm kasutamata lasterõivast üles, aga ma ei usu eriti oma müügiedusse, sest ehkki hinnad on madalad, soovitas äpp veelgi madalamat hinda ja no kusagilt maalt kaob asjal mõte. Eriti kuna ma peaks ekstra postkontorisse sõitma.

Muide, kas te teadsite, et Prantsusmaal on teistsugune rõivanumbrite süsteem? Või no kui täpne olla, siis te suurus on siin ühe võrra kõrgem. Olete muidu 38? Siin 40. Rinnahoidjate nummerdusest pole ma veel sotti saanud, aga no ma olen siin vist kokku kahel korral pesupoes käinud ja noil kordadel oli vist isegi n-ö Euroopa nummerdus lisaks. Hispaania ja Portugal peaks sama süsteemi kasutama. Et ikka segasem oleks, eks.

7 comments

 1. elutants

  nojahh, ma siin avastasin vintedi pärast itaaliast ärakolimist ja ilgelt nõme on, palun aeg-ajalt sõbrannat endale tellida.

  aga itaalia süsteem on 36=40 jne, seega et asi ikka veeeeeeel segasem oleks. ja sellestsamast vintedist rääkides, naracamicie on seal suurused 0 ja I ja II näiteks ning vana 0 on praegune II – kõrgem matemaatika ju

  • Rohelohe

   Õigus, Itaalia süsteem on puhta ogar. Ostsin kunagi Benettonist püksid suuruses 40 vist ja ma olin siis ikka sale. Võttis kulmu kergitama küll.

 2. Nell

  Ma küll teadsin seda ilmselt enne linkide avamist aga siiski….HVAKKKK! Mul on ka neid nüüd VAJAAAAA!!!!

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s