Baguette mootoris

Hakkasime hommikul turule sõitma ning N. üritas esiklaasi pesta. Jälle vedelik otsas. Mina imestasin, et kuidas küll nii, ma alles ostsin kaks kanistrit ja ta valas just oma auto paagi täis. N. arvas, et ju siis on otsa saanud, kuid see tundus mulle kuidagi kahtlane. Olgu, me autod saavad ülikiiresti rokaseks, sest mingi puu (ilmselt seeder) puistab kleepuvaid tilgakesi, mis katavad terve auto. Eriti hull on olukord siis, kui üritad esiklaasi pesta ja vedelikku pole. Klaas on kriimuline ja kui päike paistab, ka sisuliselt läbipaistmatu. Ma käisin enda oma kolmapäeval pesemas. Läks pesulasse üks rokakäkk ja välja tuli peaaegu et valge auto. Siit-sealt tuleks veel küürida. Ma lasin automaatpesulas lühiprogrammiga pesta, ei leotanud ega midagi.

Käisime turul, pesime auto ära, ostsime masinast piima ja koju jõudes ütlesin N.-ile, et ta kohe paagi täis paneks, muidu nii kui nii unustab. N. avas kapotiluugi ja hüüatas üllatunult. Mootori kõrval vedeles üks baguetti-kolmandik. N. nentis, et ta on korra varem ka kapoti alt saia leidnud ning Bulgaarias käis ta autoga remondis, sest aknapesuvedelikupaak lekkis. Seal ütlesid töömehed, et näib nagu keegi oleks paaki närinud. Ilmselt elutseb meil siin mõni nirk või ehk lihtlabane rott, kes mingil põhjusel arvab, et N.-i auto kapotialune on saiale jube hea peidupaik.

N. valas paaki uuesti vedelikku ja proovis siis klaasi pesta. Minu kahtlus, et kusagilt lekib, vastas tõele. Voolik oli katki ning N. nentis, et see nägi ka veidi näritud välja. Ma ei tea, mu meelest me aknapesuvedelik eriti isuäratavalt ei lõhna.

Lisaks uutele talverehvidele tuleb siis ka aknapesuvedelikuvoolik osta ning lasta töökoja inimestel mingit peletit soovitada. N. väitis, et on olemas mingi sprei, mis nirke-rotte peletab (rebaselõhn?). Kõlab veidi kahtlaselt. Ma tõmbaks auto alla mingi tiheda võrgu parem :)

4 comments

 1. reet

  Saksamaal on autode voolikuid näriva tegelase nimi Marder, aga eesti keeles ma tema nime ei teagi. meil on ka juhtunud, aga ma ei mäleta, milline voolik ära näriti. Umbes sama suures külakeses nagu see, kus teie elate. Sprei on hea mõte. Muidu läheb viimati nii, nagu minu Corsaga, teist või kolmandat aastast kõduneb kuskil ventilatsioonis kellegi laip, aga töökojas aru ei saada, kuskohas… ainult aroomid on kogu aeg üleval, khm.

  • Rohelohe

   Inglise keeles marten ja eesti keeles nugis. Ma tunnistan ausalt, et nirk, kärp ja nugis on mu jaoks kõik suht sama loom 😁 Ventilatsioonis kõdunev pisiloom kõlab päris jubedalt. Veider samas, et seal pärast paari aastat veel midagi järel on, mis kõduneb.

   • reet

    Hais on. Võimalik, et ta lihtsalt lõhnastas kõik vähegi lõhna külgevõtvad (plastmassist?) detailid põhjalikult ära, enne kui algosakesteks lagunes. Hais on küll vähemaks jäänud ja viimased paar aastat sõidab Corsa ringi üsna harva, võib-olla tihedama sõitmise (ja ventilatsiooni läbipuhumise) puhul oleks ka hais kadunud.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s