Kultuurilised eripärad

Laske ma vigisen ja kommenteerin veel kohalikke kombeid.

Esmalt see elektrifirma, mis mind pidevalt spämmib. Pärast teenuse aktiveerimise arveid saabusid kohe ka esimesed ettemaksuarved ning nende viimatine e-kiri väidab, et ma olen ühele lepingule valinud iga kahe kuu tagant tuleva arve. Enda arust küll mitte, aga olgu… Läksin oma kliendikontole kondama ja seal väidab keskkond mulle, et ühe lepingu järgmine arve tuleb märtsis ja teisel aasta pärast. Ma olen veidi segaduses…

Internetifirma, nood ahvid, väidavad oma kliendikeskkonnas jätkuvalt, et ma peaks tehnikuga kontakteeruma, et modem ja ruuter ära paigaldada. Huvitav kas arved hakkavad saabuma siis, kui nad avastavad, et mul tegelikult on juba internet või ikka n-ö õigest päevast?

Prügifirma arve maksin ära ja üritasin siis aru saada, kus ma saaks otsekorralduse teha. Nende kliendialal sellist varianti ei olnud, aga õnneks langes mu pilk arvega kaasa tulnud infolehele, kus kutsuti üles oma arveid otsekorralduseks muutma. Kus ja kuidas? Minge meie kodulehele ja valige “teabenõue” ja siis sealt “soovin otsekorraldust”. Täna, mis on jällegi kolmapäev (ausalt, nad töötavad tõesti vaid kolmapäeviti!), sain e-kirja, et palun allkirjastage see paber ja saatke tagasi. Muidugi tuleb veel prügi toota… Kui ma nüüd suudaks välja mõelda, kuidas neid panna mulle arveid vaid läbi oma keskkonna ja mitte postiga edastama, oleks täitsa lill.

Gaasifirmaga pole ma suutnud tegeleda. Tuleb tegeleda!

Ma pole suutnud gaasifirmaga tegeleda, sest ma olen maadelnud geodeedi teenust pakkuva firmaga. Saatsin neile e-kirja, päris mitu päeva hiljem helistasin. “E-kiri? Me pole seda vist saanud. Maja Echenevex’s? See kõlab jah tuttavalt. Oi, jah, teie e-kiri!” Saatsin neile hinnapakkumise tegemiseks lisainfot. Järgnes vaikus. Ja veel vaikust. Kirjutasin neile. Siis üritasin helistada. Toru ei võetud, tagasi ei helistatud. Halasin N.-ile nädalavahetusel, et see on juba absurdne, kui N. ütles geniaalse asja. Kui need piiri”kivid” on tegelikult metallist, siis miks me lihtsalt kusagilt metallidetektorit ei laena? Ahmisin korraks õhku ja jooksin siis CERNi foorumisse, et uurida, kes keegi laenaks. Muidugi on siin inimestel metallidetektoreid! N. sai täna tüübilt massina kätte, nädalavahetusel hakkame siis otsima. Ma siiralt loodan, et need ikka on metallist. 1981. aastal paigaldatud peaks olema küll.

Positiivse külje pealt sain just akende hinnapakkumise kätte ja kui nüüd Echenevex linnaplaneerimisspets puhkuselt tagasi tuleb, saan ma ehk ehitusloa asju ajama hakata. Loodetavasti on terrassiukse aknaks ehitamise luba midagi lihtsalt. Aknamees vähemalt väidab, et tuleb vaid mingi paber täita ja kuu pärast on luba käes. No vaatame.

5 comments

  1. punanemammu

    Sinu katsumusi lugedes, tundub elu Eestis lausa lill :) Selline närtsinud lill, mida pole kaua kastetud.
    Täna hommikul jagan esimese Eesti muresid: kuulan hommikuti Retro FM ja seal saatejuhil varastati 2 jalgratast ära. Mida teha? Kas kirjutada kodus A4’le Politseile avaldus varguse kohta? Kuhu see saata või tuleb ise kohale viia? Ratta varastest on olemas video ja pildid – kas neid võib FB’s avaldada, et ise detektiivi mängida? Üldsuse arvamus on, et rattavargusi on nii palju, et politsei nendega ei tegele. FB’s tegutsev veebikonstaabel ei ole ka 24 tunni jooksul vastanud. Kahjuks ei jõudnud kuulajate tagasisideni, mida teha. Ehk kokkuvõte, oleme nii harjunud e-keskkonnas tegutsema ja ega päris täpselt ei teagi, et kui saata Politseisse A4 avaldus digitaalselt allkirjastatult, siis tegelikult viimane kogemus oli, et tuli minna kohapeale veelkord allkirjastama, sest nad ei saa muidu menetleda, puudub allkiri – appi tahaks hüüda kohe kõvahäälega, avaldusel on ju id-kaardi sertifikaadi paber küljes, vajadusel saavad välja trükkida…ei jõua imestada, kuidas meie e-tiiger nii uniseks on jäänud ja unne suikunud, et tema äratamine näib suht võimatu olevat.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s