Kuidas saada torti

Ma teadsin seda ja ikkagi see ärritab mind. Inimesed, kes broneerivad endale mingi mööblitüki või asja ja siis ei ilmu kohale. Nädalavahetusel ehk saab lõpuks sellest kulunud diivanist lahti, mida kaks eelmist huvilist minema ei suutnud viia. Teine tüüp oli eriti nõme. Aga see selleks. Õnneks saame me suurest osas oma kraamist siiski lahti. Me bulgaarlastest sõbrad, need, kellest üks torte teeb, võtavad suurema osa mööblist ja osa nõudest, sest nende poeg läheb Lausanne’i ülikooli ka neil on vaja ta väike katusekambrike ära sisustada. Täiesti õnnelik juhus, sest N. käis nende juures neile Bulgaariast toodud grillalust ära viimas ning naine mainis, et otsivad mööblit. Mina, olles sellest kuulnud, käskisin kohe küsida, et ega nõusid ja potte-panne vaja ole. Muidugi on.

Tulevik on ilmselt tordine, sest selle grillaluse toomise eest saime sellise iluduse:

Ma kaalusin end 1. septembril. Noh, umbes sama number, kui vahetult pärast Terveli sünnitamist. Ma olen suve jooksul 2-3 kilo tagasi võtnud. Loodetavasti harjub Sipsik ühel hetkel lasteaiaga ja ma saan tite selga võtta ning hommikuti matkama minna. Eilne proovitund, kus soovitavalt vanemad olema ei peaks, möödus Sipsikul suuresti N.-i kõrval. Järgmisel nädalal läheb kahel päeval N. ja ühel päeval siis mina sinna paariks tunniks istuma. Lapsukesel on hetkel võõraste täiskasvanute hirm. Oeh… Rääkisin hommikul oma itaallasega, kes nentis, et neil oli sõimega nii, et poisil läks 2-3 kuud enne kui harjus, aga lasteaiaga oli sellevõrra lihtsam, sest ta sai siis juba keeltest aru (nad räägivad pool aega kodus inglise keelt). Tõsi, see, et Sipsik õpetajatest aru ei saa, ei aita eriti kaasa. Aga. Oeh, see keelte teema on keeruline. Üritasin seda itaallasele selgitada ka. Ta vist arvab, et ma olen mingi marurahvuslane, aga ei, meie eesmärk on tegelikult sama – et laps suudaks suhelda. Lihtsalt tema lastel on selleks “lisakeeleks” itaalia keel ning nende pered elavad Põhja-Itaalias, kust on lihtne külla tulla, seega nad ei pea ekstra võimlema, et laps keelega piisavalt kokku puutuks. Ma ei saa panna meie vähemuskeeli kümneks aastaks ootele, sest need keeled on vajalikud just nüüd ja praegu, kui vanavanemad veel olemas on ja lastega mürada jõuavad. Rääkimata sellest, et mu tagasihoidlikul arvamusel poleks hiljem lastel enam motivatsiooni ja vähemalt eesti keel on piisavalt keeruline ka.

Samas inglise keelt Sipsik siiski mingi piirini mõistab. N. küsis õhtul minult inglise keeles, et noh, kooki ka või? Ja laps läks seepeale majast välja ja trepist üles teise korruse ukse taha ning nõudis seal seistes eesti keeles kooki. (Panin tordi ülemise korruse külmkappi. Alla ei mahtunud.)

3 comments

  1. Mar

    Mul samamoodi see suvi kaalule paari plusskiloga mõjunud…
    Äkki on kogu maailma kaalusid edasi keeratud? Või on gravitatsioon suuremaks läinud… Midagi kahtlast on toimumas! :D

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s