Lahke

Lobisesin eile põgusalt N.-iga, kes täna varahommikul Bulgaaria suunas startis ning seetõttu eile PCR testi tegemas käis. Olles vaktsineeritud. Bulgaaria nimelt on veidi tüütu ning tahab n-ö punases tsoonis olevatest riikidest tulijatelt, ka vaktsineeritud tulijatelt, negatiivset testi. Prantsusmaa eile veel ei olnud Bulgaaria jaoks punases, aga selleks ajaks, kui N. autoga kohale jõuab, võib olukord muutunud olla. Muide, ma ei jõua enam seda olukorda jälgida ega mõista. Nii seda vaktsiinivastasust (kui see pole just seotud allergiate jm terviseprobleemidega) kui ka meetmete… ma ei teagi… ebaefektiivsust? Mõttetust? Prantsusmaa pole maskidest loobunudki, aga juhtumite arv tõuseb, Eesti võtab maskid ühistransporti tagasi, sest juhtumite arv tõuseb. Mulle hakkab tõesti varsti tekkima tunne, et võiks kõik piirangud maha võtta ja n-ö Näljamänge teha. Selle lisaklausliga, et kui sul pole vaktsineerimata jätmiseks mingit väga head põhjust (tugevad allergiad jne), võiks sa oma haiglaarve ise kinni maksta. Või maksavad su pärijad. Huvitav, et USA kindlustusfirmad seda hooba juba kasutama pole hakanud.

See meenutab, et nägin eile Tallinn-Tartu rongis veidi kummalist vaatepilti. Sõitsin esimest korda elus esimeses klassis (ja nüüd mul on nende wifi parool, hahahaaa!) ja meie lähedal istus üks mees. Militaarses stiilis rõivad, nokats peas, mask ees, kummikindad käes, vaatas oma tahvlist kogu tee videosid relvadest. Mitte jahipüssidest vaid inimeste tapmiseks mõeldud relvadest. Kummaline.

Aga N.-i juurde tagasi tulles. Ta mainis mulle möödaminnes, et laenas mu auto ühele naabrile, kel enda auto paranduses, sest “ma mäletan ise veel vägagi hästi, kui keeruline siin külades autota olla on.” Mina kergitasin kulmu, et mis naabrile, sest me ei suhtle lähemalt kellegi muu kui oma otseste naabrite ja talunikuga. Elavat meist üle tee seal renoveeritud talumaja-kortermajas, mingi kolumbialanna. Olevat tulnud küsima, kas N. saaks ta täna autoga piirile viia, sest tal on auto katki ning N., olles maailma lahkeim inimene, pakkus talle hoopis autot. Ei, nad täitsid igasuguseid pabereid ja N. võttis ta passiandmeid, seega ma usun, et Hundu kaotsi ei lähe ja usutavasti sellega keegi kokaiini ei vea (rahvusstereotüübid, dumdumdum), aga N. üllatas mind jälle. Ta on vahel ikka üüratult armas. Ja kes teab, ehk saame endale siis ühe kolumbialannast sõpsi. Uued toredad tutvused on alati teretulnud!

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s