Jumalik ja saatanlik

Olgu siia ära toodud, et La Muu ebaküdooniasorbett on jumalik ja läheb saatanlikult hästi kokku nende maapähklijäätisega. Viimane oli muide ka vapustav ja seda eriti seetõttu, et seda pole ülimagusaks tehtud. Mulle maitseb maapähklikreem väga ja olen varemgi mingeid seda sisaldavaid jäätisi ostnud ning pärast on süda paha olnud. See jäätis aga, see oli just õige.

Samsa pirukad on jätkuvalt tasemel. Neil on letid nii Balti jaamas kui ka seal turul ning ma peaaegu et oleks läinud nende samuti turul asuvasse väiksesse söögikohta usbeki toite mekkima, aga palavus peletas mu pilaffi juurest ära. Sõin siis pirukaid. Lisaks sain väga humoorika kogemuse Vorstiabi poest. Minge tehke endale seal kliendikaart. See on maailma parim kliendikaart!

No ja kui toidust juba rääkima hakkasime, siis pühapäeval viisime Sipsiku Paasiku koertemõisa koeri vaatama ning seal laadaalal müüs üks mees suurepärast suitsuliha, suitsutatud pardirinda ja leiba. Muid asju müüs ka, aga me ostsime just neid. No ja koeri sai patsutada. Ma mõtlen, et teeks järgmisel aastal seal Sipsiku sünnipäeva ehkki ta on nende tegevuste jaoks siis ehk veel liiga titt. Aga no vaatab. Meil on muidugi üks selline koer siin naabritel ka. Vanilla on nimeks. Sipsik kipub teda küll Hanillaks kutsuma, aga heal kutsul mitu nime, eks.

Lõpetuseks tabas mind esmalt kerge ehmatus ja siis meeldiv üllatus, kui ma Pärnu maantee Rahva Raamatusse läksin. Ehmatus, sest nägin esmalt mingit menüütahvlit ja jõudsin juba ägada: “Poodi polegi enam!?” Ja üllatust, kui ma poodi sisenesin ja uut sisekujundust nägin. Juugend on väga minu maitse. Õnneks on seal poes, erinevalt sellest Telliskivi omast, siiski raamatuid rohkem kui kohvikut. Telliskivi pood pani mind veidi kulmu kergitama. Ning jah, minu silmis on Eestis vaid üks raamatupoekett ja see on Rahva Raamat. Apollo on mingi… moodustis. Ma küll ostan sealt vahel suure allahindlusega asju. Näiteks tolle “Kallista mind” raamatu. Ega ma raha peale vihane ole. Aga RR on täie õigusega mingil aastal saanud Euroopa parima raamatupoe tiitli.

5 comments

  1. punanemammu

    Noogutan kaasa, RR on just see õige raamatupood.
    Kui hädaolukorras olen pidanud A poodi külastama…tuleb meelde Meg Ryan ja Tom Hanks filmist “Yoy’ve got Mail”.

  2. Alex

    No pidi siis ikka jäätused ära proovima, onju, kui suund kenasti kätte näidati. Maapähkli-oma ikkagi ei muutunud heaks, aga ebaküdoonia ongi täpselt nii jumalik.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s