Peaagu käes

Prantsusmaal laenu võtmine on pikaldane protsess (nagu ka kinnisvara ostmine) ehkki meie pank on väga kärme ning seda vist ennekõike seetõttu, et nad teevad usutavasti otsuseid kohapeal, mitte ei saada kõiki küsimusi kuhugi Pariisi arutamisele.

Me ootasime pärast esmast avalduse mustandit ligi kolm nädalat, et saada laenugarantii kinnitus. Vaadake, Prantsusmaal ei seata kinnisvarale hüpoteeki vaid üks eraldi asutus garanteerib (või siis käendab) su laenu. Sa maksad selle eest ja kui sa probleemideta laenu tagastad, saad osa sellest rahast tagasi. Kohe, kui see vastus käes, andis me pankur teada, et me saame nüüd e-pangas oma taotluse allkirjastada ning minu suureks üllatuseks tuli komisjoni esialgne jah kohe järgmisel päeval. Ilmselgelt olid nad selle ooteaja jooksul me taotlust juba kaalunud ja vastuse valmis teinud. See ei tähendanud muidugi lõplikku jah-sõna, me pidime veel vereanalüüse tegema ja terviseküsimustikule vastama, sest meil tuleb kindlustada oma elud (N.-i puhul ka töövõime) ning kui sa oled 35+ vanusegrupis tuleb kindlustuse saamiseks veidi enam võimelda. Minu üllatuseks ei olnud küsimustikus elustiiliküsimusi. No teate küll, kas suitsetate, mitu kaasi veini päevas joote– Nojah, Prantsusmaa. Kõik suitsetavad ja joovad paar klaasi veidi päevas. Kui stereotüüpe uskuda :)

Reedel saabus ametlik laenupakkumine ja kindlustusdokumendid. Lugesin viimase diagonaalis läbi ja irvitasin veidi. Erandjuhud, kus kindlustus ei kehti:

  • Kui Prantsusmaa parlament kuulutab vastavalt seaduse sellele ja tollele punktile mõnele muule riigile sõja;
  • Kui kindlustatu end esimese kindlustusaasta jooksul ära tapab (välja arvatud juhul, kui kindlustus on seotud kodulaenuga);
  • Tuumakatastroof. Või mida muud peaks ma modifications de la structure du noyau atomique all mõistma?

Prantsusmaa on küllaltki tuumaenergialemb riik muidugi. Huvitav kus meile lähim asub…

Ma hõõrusin muidugi rõõmust käsi, et saamegi asjaga juulis ühele poole, sest kümme päeva pärast laenupakkumise läbilugemist saame me selle vastu võtta (varem mitte, sest äkki sa oled masohhist ja tahad niisama pakkumisi võtta ja teeselda, et sa laenu tahad) ning sellele järgneb leping pangaga ja siis saakski ostulepingu sõlmida. Kirjutasin juba notaribüroosse, et küsida, kas peaksime tulema volitust tegema (mind ju juulis siin pole) või saan videokõne kaudu liituda, kui saabus e-kiri omanikult. Ta soovib siiski septembris allkirjastada. Vaadake, augustis möödub tal maja ostmisest 30 aastat ja seega ei pea ta tehingu pealt tulumaksu maksma (Prantsusmaal, USA koorib tal ikka seitse nahka) ning kui see teda eriti ei morjendanud (kahe riigi vahel on topeltmaksustamise vältimiseks leping), siis see, et enne 30 aasta möödumist tuleb ta naisel (nad abiellusid 10 aastat pärast maja ostmist) hoopis rohkem pabereid täita ja rohkem riigilõivu maksta, talle ei meeldinud. Jääb siis septembri algus. Mis see kuu-kaks enam loeb.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s