Piirid

Luusisin täna aianduspoes ringi ja ostsin lõpuks pottidesse kolm tomatit ja kaks tšillit. Mul oli hiigelsuur kiusatus osta ka näiteks tikripõõsas, sest mulle maitsevad tikrid ja need olid ka allahinnatud, aga ma vist pean enne veidi veel mõtlema, kui püsikuid istutama kukun. Lisaks oleks ma peaaegu ostnud mingi bonsaimõõtu minitsitruselise, aga viimasel hetkel panin veel tagasi. Osaliselt seepärast, et ma olin otsustanud poodi siseneda titekäruga, seega ma pidin taimi kandma (Jardilandis saab selleks papist kandikuid võtta) ja see pott poleks eriti enam sülle mahtunud ja teiseks hakkasin ma mõtlema, et see ei ela ju talve üle. Tuppa tuleb tuua. Aga kuhu ma ta panen? Bonsai või mitte, siin riigis (või no meitekandis) pole aknalaudu ja sobilik ruum on piiratud. Ma ei saa ju teisele korrusele kasvuhoonet– Oot, miks ma ei võiks teisele korrusele n-ö kasvuhoonet tekitada, kus taimi talvitumas hoida? Pagan, tuleb tsitruselisi ostma minna! Need olid ka allahinnatud.

Lõbustasin õues titte (tal tulevad hambad, mis kõik vajavad korraga juureravi. Vähemalt virisemise põhjal võiks seda eeldada), kui naabrimees mu juurde tuli. Ma olin ta naisega rääkinud ja maininud, kuidas me ei tea, kus krundi piir jookseb ja ta ütles, et ta mees ehk teab. Mees tuli paberitükiga, kus peal krundi piirid, mida ma teadsin, aga tema paberile olid märgitud ka piirikivid, mida omanik väitis mitte eksisteerivat. Ta pilutas veidi silmi, kõndis, mõtles ja sõnas, et üks on me kompostihunniku all, sest seda kasutas ta oma aia sirgeks rihtimiseks. Kui see käes, on teiste leidmine lihtsam. Nad on kõik maa sees, aga kivide vahe on teada ja suund umbes ka, seega hark pihku ja otsima. Ma eeldaks vähemalt, et need ei ole enam kui 10 cm maa all. Nüüd tuleb kompostihunnik (õnneks see, kus on suuresti komposteerunud kraam ja see, mida lehm kratsimispuuna kasutas ja see, mille ma nii kui nii lammutada tahtsin) tühjaks kärutada ja esimene kivi üles leida.

Lisaks tuleb rääkida talunikuga. Selgus, et ta polegi siinsete maade omanik vaid hoopis üürib neid. Maad kuuluvad teistele inimestele ja mul oleks vaja rääkida tollega, kelle maaga meie aed piirneb, sest me tahaks temalt umbes 20 ruutmeetrit ära osta. Meie krunt koosneb nimelt kahest krundist ja ühe pikem külg on lühem kui teisel, seega tegelikult kasutame me siin võõrast maad, sest hobuste aedik jookseb mööda sirgjoont. Ma panen pildi, siis on selgem:

Me tahaks aia sirgelt ehitada. Muidugi võiks seda kõike ka ignoreerida ja lihtsalt mingi võsa sinna kasvama panna, sest viimased 30 aastat on see meie aia osa olnud, aga N. ei ole nõus, sest ta tahab tervele krundile aeda ümber. Seega tuleb rääkida müsjööga, kelle oma see on. Usutavasti võiks talunikul ta kontakti olla, kui ta temalt maad üürib. Tuleb talle teha pakkumine, millest on raske keelduda. Palju 20 ruutu maksta võiks? Ilmselt mitte väga palju, aga inimese vaev tuleb siiski hüvitada, sest see tähendab ilmselt palju bürokraatiat. Ma peaks vaatama, mis siinse kandi maaruutmeeter on ja siis talle midagi pakkuma (kui ta üldse nõus on) ning muidugi rõhutama, et kõikvõimalikud lõivud maksame meie.

See tähendab muidugi ka seda, et aiaehitus lükkub kaugemale, sest vähemalt esialgne vastus tuleks ehk ära oodata. Või ehitame kahte külge aia valmis ja jätame selle osa ootele.

Täna käisin vereproovi tegemas ja nüüd login panka sisse, et kindlustuse jaoks terviseankeet täita. Ehk saab siis sel nädalal ametliku laenupakkumise ja saab jälle suure sammu edasi liikuda.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s