Hirmunud Franz

Kuulsin pärastlõunal äkitselt aiast raevunud koerte lõrisemist ja haukumist. Tormasin, Tervel süles, terrassile ja nägin, kuidas kaks buldogi hauguvad, lõrisevad ja hüplevad pirnipuu all. Pirnipuu otsas istub aga Franz. Liikusin veidi lähemal ja karjusin koerte peale, samal ajal hüüdis naaber mulle oma aiast, et ma ettevaatlik oleks, sest kes teab, mida need kaks teha võivad. Taandusin igaks juhuks tuppa ja jälgisin murelikult olukorda. Jätsin siis lapsed tuppa ja läksin uuesti koeri peletama. Näis, et nad inimesi ei karda ja suhtuvad neisse sõbralikult, aga ma siiski ei tahtnud kahele koerale nii lähedale minna. Koerad olid hästi söödetud, aga kaelarihmadeta. Üks lonkas.

Helistasin N.-ile ja teatasin, et meil on KOHE aeda vaja. Nii ei saa. Täna hommikul andis pank meile rohelise tule (peame küll veel elukindlustuste jaoks vereanalüüse tegema, sest me oleme 35+), seega maja on sisuliselt meie ja mina ei taha enam kauem oodata selle aiaga. Ma saan aru, et kõik ehitusmehed on hõivatud, aga me peame mingi lahenduse leidma. Täna aetakse kass puu otsa, homme hammustab mingi elukas Sipsikut jalast.

Läksin uuesti õue ja naaber hüüdis, et ta helistas külanõukokku (ma ei tea, mida mairie täpselt tähendama peaks, linnas oleks linnavalitsus, aga külas on ju külanõukogu?) ja kurtis muret, aga seal koerapüüdjaid pole ja kui väga ikka vaja, tuleb mingi asutus kohale kutsuda.

N. hakkas pärast mu kõnet koju sõitma ja tema tulles jooksid koerad talle vastu nagu oleks peremees koju tulnud. Ülisõbralikud. Ainult mitte kasside vastu. Ja ära minna ei taha. N. suutis nad tänavale peletada ja hetk hiljem sain tõsise ehmatuse osaliseks, sest tänaval jalutas üks vana ja põdur proua oma kahe pisikese koerakesega. Olen temaga vahel lobisenud. Hakkasin juba, luud käes, tänava poole jooksma, aga buldogidel oli tema koerakestest täiesti ükskõik. Õnneks. Ja siis tulid need koerad tagasi meie aeda.

Ma vandusin.

Kuidagi õnnestus N.-il lõpuks nad aiast peletada ja siis tõi ta pika redeli ning tõi kassi puu otsast alla. Ei, kass oleks sealt ise ka alla saanud, aga me arvasime, et parem on, kui ta tuppa ära tuleb, sest äkki tulevad need koerad tagasi ja siis ta jääbki sinna. Kaisutasin teda pikalt ja panin ta siis söögikausi kõrvale, aga ta lippas sealt, kõht vastu maad, minema. Lasin ta kontoris akna peale istuma. Sealt sai ta aeda turvalisest kohast jälgida.

On veider, kuidas väidetakse, et kasside näoilme ei muutu. Franz oli, parema sõna puudumisel, näost kaame ja väga teistsugune. Alles tunni möödudes hakkas ta jälle oma nägu minema. Istub seal aknalaual veel praegugi, Ainult aken on kinni, sest Tervel magab, aga ta saab sealt alla aeda hüpata, kui tahab.

Nädalavahetusel katsume krundi piire tähistavad nurgakivid üles leida ehkki ma kahtlustan, et meil tuleb siiski maamõõtja tellida. Ei mäleta mina, et ma siin eales mingeid märke näinud oleks ja kahjuks ei ole krundi piirid nii ilmselged, et mõõtmata või märkideta hakkama saaks.

2 comments

 1. punanemammu

  Uhh, milline ehmatus.
  Meil on külas üks vanem proua, kes jalutab suurt ja tugevat rottweilerit…koer on õnneks lontu, kuid mõned nõrgema närvikavaga inimesed, on hirmust kanged – saan neist väga hästi aru. Kuna minu esimese koera treener oli rottweilerite kasvataja ja olen selle tõuga palju kokku puutunud – võtan rahulikult. Samas jälle kui “hullunud” saksa lambakoera jalutab algklassi laps – lähen pöördesse, sest see koer on ettearvamatu (ja mul on alateadlik hirm, sest olen ise (ja mu esimene koer) sakslase käest pureda saanud – nii, et oli lausa õmblemist vaja).
  Küllap olid need buldogid kusagilt jooksu pannud ja kogemusi kassidega vähe, ehk nägid temas saaki, kes eest ära jooksis ja siis oli vaja ju saak kättesaada. Need loomalood kassidest ja koertest…
  Franz’ule pikk pai ja varu mõni eriti hea kassimaius (delikatess), et stressist ülesaada ja närve rahustada. Mäletan kuidas inimlapsele joodeti vanasti suhkruvett ;)

  • Rohelohe

   Aitäh! Franz on vist nüüd ehmatusest toibunud ja ma loodan, et enam midagi sellist meil siin ei juhtu ka. Hakkame nädalavahetusel piirikive otsima ja aiaprojekti tagant utsitama.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s