Saba ja sarved

N. tuli poole neljaks koju. Ma andsin lapsed talle üle, võtsin koti ja jooksin autosse. Paduvihm. Panin GPS-i aadressi ja hakkasin sõitma.

GPS pani pada ja käskis mul suunduda Ferney-Voltaire’i suunas. No ei! Läksin Meyrini ja seal kiirtee suunas. Esimene ummik. Sain kiirteele ja GPS arvas, et ma peaks Bernex’s kiirteelt väljuma. Mingil põhjusel ma kuulasin teda, kuid taipasin peagi, et tegu oli üüratu vea ja absoluutselt ebaloogilise soovitusega, sest miks minna Annemasse’i läbi tipptunnist umbes väiketänavate, kui sinna saab mööda maanteed. Kaalusin plaani katki jätmist ja koju tagasi minemist. Otsustasin siiski mitte jonni jätta. Ukerdasin kuidagi ja sain tagasi kiirtee peale. Paar kilomeetrit hiljem algas ummik. Šveitsi-Prantsusmaa piir. Seisin ja vaatasin GPSi, mis vilkus “pole enam võimalik maksustatud teid vältida!” Ah selles siis oli kala! Ma olin ühel hetkel gepsul keelanud tasulised teed, sest mul polnud Šveitsi teekleepsu ja mul oli juhtumisi vaja kuhugi minna, kuhu otsetee oleks olnud läbi kiirtee. Kleeps on nüüd olemas, aga seadetest jäi see väike asi muutmata. Sellest siis need veidrad soovitused! Muutsin seaded ära ja mühatasin tunnustavalt. Mu saabumisaeg muutus hoopis paremaks. Ühtlasi mõtlesin ma, et geps on ikka veidi loll. Esiteks on Šveitsi kiirtee ka maksuline ja teiseks on see Prantsusmaa kiirteejupp, mida mul vaja, juhtumisi tasuta.

Sain ummikust läbi ja piirist üle. Keerasin kiirteel Annemasse’i suunas ja siis tuli ummik. Kolmas, juhuks kui keegi on järje kaotanud. Sain ka sealt läbi, sõitsin linnakeses, sihtpunkt oli käega katsuda ja geps sõnas: “võta ringteelt teine väljasõidutee!” Aga siin pole ringteed! On võimalus keerata vasakule ja paremale. Keerasin valesti ja sattusin tänavaremondile. Katsusin ümber pöörata, aga tänav oli ajutiselt ühesuunaline. Läksin suvalt, aga umbes sinna, kuhu arvasin, et võiks minna. Kõikide ummikute esiema. Röökisin mõttes ja väga serbohorvaatselt. Ühel hetkel oli mul ummikus valik, kas minna otse, kust saaks ühel hetkel kiirteele ja tagasi koju või keerata vasakule ja jätkata oma heitlust. Otsustasin olla jonnakas ja jätkata.

Nii, veel veidi otse ja siis paremale ja ma olengi kohal! Otse ei saa. Teeremont. Midagi siin linnas ei vasta mu gepsule! Ausalt, Google Maps on edaspidi mu eelistatud valik. Keerasin parema, mujale minna poleks saanudki, ja nägin maa-aluse parkla silti. Keerasin sinna, parkisin, haarasin vihmavarju ja jooksin.

Jõudsin hingetuna vaktsineerimiskeskuse juurde, kõndisin sisse ja astusin turvamehe juurde: “Tere, mul ei ole vastuvõtuaega, aga kas elavas järjekorras saaks ehk vaktsiini?” Turvamees silmitses mind hetke ja sõnas: “Istuge sinna ootama, aga ma ei luba midagi.” Kell oli 17.20. Olin tahtnud siia jõuda enne viite. Ooteruum oli täis.

Istusin ja üritasin lugeda kaasa pakitud Der Spiegelit, aga ma ei suutnud. Süda tagus. Nii sõidustressist kui ka ärevusest. Kas kogu see jant oli seda väärt?

Kümmekond minutit hiljem saabus veel minusuguseid. Nad saadeti ukselt tagasi: “Meil juba seitse inimest ootab, proovige homme.” Mu süda vajus saapasäärde. Ma olen ju viimane. Ehk ei jagugi. Enne kuute lasti paar minusugust veel sisse ja mu hing rahunes. Järelikult neil jagub.

Pärast kuute tuldi meid kutsuma. Minu üllatuseks kutsuti mind esimeste hulgas ehkki mu kõrval istuv noormees oli seal enne mind (ta sai ka süsti, kõigile jagus). Kaalusin korraks protestimist, aga siis tundsin, et ma ei suuda ja astusin vastuvõttu. Andmed, selgitus selle kohta, miks mul Prantsusmaa tervisekindlustust pole, teise süsti aeg kirja, medõde viib mu Pfizeri sildiga telgikesse, küsib üle ja trükib sisse kõik need samad andmed, mis vastuvõtuski just tehti ning teeb süsti ära. Istun veerand tundi ootealal ja lähen siis pagariärisse ekleere ostma. Tagasisõit oli hoopis rahulikum.

Nüüd siis tuleb neid sarvi ootama jääda, mis vaktsineeritutele kasvama pidid. Või 5G antenne. Või kaks ühes? Saba pole vaja. Saba mul juba on. Sipsik ütles nii. Paar päeva tagasi: “Emmel on saba!” Lapsesuu ei pidavat valetama.

One comment

  1. punanemammu

    Kodumaa päälinnas kulges vaktsineerimine rahulikult, registreerumata (st ilma ajata) küsijad saadeti joonelt tagasi. Rahvast oli murdu (ei mingit 25% täituvust ja 2+2 vahe hoidmist). Imestasin, et oli väga palju võõrakeelseid (so inglise keelseid) vaktsineeritavaid.
    Vähem seiklusi, teeremont oli – otse vaktsineerimiskeskuse ees – tänav suletud.
    Kõrvalnähte veel ei ole ja eks näis kuidas antennide ja anduritega hiljem on…

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s