Oluline samm

Olgu dokumenteerimise huvides siia kirja pandud, et täna, 3. mail, allkirjastasime me eellepingu. Kui maksimumtähtaegu ja augustikuist “ma olen kahjuks puhkusel, sest kõik prantslased puhkavad augustis” tüütust arvesse võtta, võib täitsa juhtuda, et meist saavad majaomanikud alles novembris. Ma loodan, et asjad liiguvad siiski mõnevõrra kiiremini, sest me pank lubas oma pakkumist nädalatega ja loodetavasti ei kavatse Echenevex kaks kuud mõelda, kas nad sooviks maja ise ära osta.

Notar oli tore, aga üritas natuke liiga palju nalja teha. Prantsusmaa bürokraatia pani ohkama, aga üllatas positiivselt sellega, et omanik ei pea allkirjastamise päeval Prantsusmaal olema (ta küll tuleb suvel, et oma isiklikud asjad ära viia ja igasugused kontod sulgeda). Lisaks allkirjastasime dokumendi “digitaalselt” ehk mitte paberil vaid mingis keskkonnas ja puutetundlikul ekraanil. Kuidas Eestis tänapäeval ostutehingute puhul on? ID-kaart või pastakas?

Notar, kui vajalik keskkond ikka laeb ja laeb ja laeb: “Vabandust, see on šveitslaste ehitatud süsteem ja ei toimi eriti hästi.”

Notar: “Ja siin on kirjas, et ostjad kinnitavad, et ei ole pankrotis.”
Mina pomisen: “No veel ei ole jah…”

Ma tahtsin tegelikult maja- ja krundiplaane jagada ning ideedest rääkida, aga ma olen hetkel selleks liiga väsinud. Ehk lähipäevil. No ja need ideed muutuvad kogu aeg. Täna mõtlesin köögi osas jälle ringi. Kogu algupärane asjade paigutus on peapeale keeratud. N. ohkab iga kord, kui ma ütlen: “Tead, mul tuli seoses majaga selline mõte!”

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s