Müsjöö abikaasa

Notari assistent saatis täna ligipääsu andmebaasi, kus meie ostutehingu dokumendid ripuvad, et me nendega tutvuda saaks. Hakkasin eellepingut lugema ja mühatasin. “Monsieur Seejasee, insener, ja madame Toojatoo, tema abikaasa…” Krdi patriarhaal-nahaalne ühiskond! Me ostame siin seda maja võrdsete partneritena, aga mina olen “abikaasa”. Fffffffffff!

Lisaks muudele põnevustele oli seal kaustas näiteks ka dokument, mis teatas, et me maja on seismiliselt keskmises ohupiirkonnas ning tõenäosus, et maja alt maa sisse kukub on pigem väike (Jura on karstiala, seega päris võimatu see samas poleks). Lisaks on meil siin mõnevõrra radooni, aga mitte liiga palju. Nii keskmiselt. Kui Eestis sellist analüüsi tehtaks, tuleks pool Lasnamäed vist punasesse tsooni kanda. Te ikka teate, et kui Kumu jaoks auku lõhati, tuli sealt radioaktiivset paekivi välja? Ei, ei olnud salajane militaartsoon, meitekandi (või siis pigem teitekandi…) paekivis on osaliselt radioaktiivne diktüoneema kilt. Diktüoneema on nagu homöopaatia – ma kunagi ei mäleta, kuidas seda kirjutatakse. Kas homopaatia on sõnana olemas? Võiks näiteks tähendada võrdselt jaotunud meelsust või ehk passiivset neutraalsust. Homo- kui homogeenne, mitte kui hää-hää pede, eks.

Tuleme nüüd tagasi dokumentide juurde. Huvitava infona lugesin, et siin külas on toimunud päris mitu ohvritega üleujutust (viimane 1993. aastal), mis on veidi kummaline, sest siin pole ju ühtegi suurt jõge. On Allondoni jõe alguspunkt, mis suviti ära kuivab ja mis asub külast all pool ja “kanjonis” ning siis on üks mööda mäge jooksev lõhe, kus kevadeti ehk vett jookseb, aga see on küll kõik. Aa, Varfeuille’i ojake on ka. Tõesti, ojake. Mainitakse mingite kaitserajatiste purunemist ja vihmaga seonduvat aeglast veenivoo tõusu. Mis pagana kaitserajatised? Allondoni silda võiks muidu kahtlustada, aga see pole enam siin külas. Hakka või koduloouurijaks siin.

Kogu see ostu- ja renoveerimisprojekt on korraga nii põnev ja täiesti hirmutav. Mul on tunne, et ma peaks rohkem sahmima ja uurima, aga mul sai korraks aur otsa. Ja nüüd ma tunnen süümekaid, sest ma peaks sahmima ja uurima.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s