Inglise aktsent

Helistasin hommikul gaasifirmasse ja suutsin esimese kõne prantsuse keeles ära teha. Vastasin küsimustele ja siis sain ma aru, et nad helistavad tagasi. Helistasidki ja küsisid midagi, mida ma oleks just nagu pidanud tegema, aga millest ma aru ei saanud. Puterdasin midagi ja minuga rääkiv naine läks inglise keelele üle. Korraga nii natuke häbi kui ka kergendus. Ta tahtis, et ma vaataks, palju gaasi tsisternis alles on. Seejärel palus ta, et ma teeks seebivett ja kallaks selle paagi peal olevatele kraanidele ja muudele jubinatele, sest kui gaasi sealt lekib, on see mullide näol kohe näha. Tegin seebivett, kallasin ja nägin kohe mulle. Läksin ära tuppa ta kõnet ootama ja kui ma mõne aja pärast aknast välja vaatasin, nägin ma väga seebivahust gaasipaaki. Läksin tagasi õue ja tuvastasin, et lekib kohe mitmest kohast.

Helistas tagasi ja kuuldu põhjal lubas meie kontaktid nende lepingupartnerile anda, kes siis ühendust võtab. Ma kasutasin juhust ja küsisin, et kas maa-alune paak oleks kõvasti kallim, sest me ostame maja ära ja me paneks selle paagi pigem maa alla (jah, otsustasime gaasi pikemaks ajaks alles jätta, köögi osas veel mõtlen). Ta lubas mu kontaktid müügimeeskonnale edasi anda, et nad mulle helistaks ja sel teemal vestleks, sest maja ostes tuleb meil uus leping sõlmida ja oleks ehk mõistlik kõik korraga ära teha.

Veerand tundi hiljem helistas mulle torumees, kellel oli imeilus hääl ja kelle näol on ilmselt suurepärane armastuslaulude laulja kaotsi läinud. Ta küsis üle kõik asjad, mida gaasifirmaga juba räägitud oli ning kuuldes, et keerasin tsisternist gaasi kinni ja lülitasin katla välja, arvas ta, et ta tuleb siis homme, sest midagi ohtlikku pole. Ma kostsin vastu, et mul on titt majas ning kütteta oleks iga erakordselt niru olla. Ta siis ohkas ja ütles, et ta siis tuleb, sest titte tõesti kütteta majja jätta ei saa.

Torumees jõudis umbes kolme tunni pärast ja sõnas autost välja astudes esimese asjana, et poleks meil titte majas, poleks ta täna tulnud. Vahetas tsisternil kaks juppi ära ning märkas siis õues ringi jooksvat Sipsikut. “See pole ju titt!” ütles ta veidi solvunud ilmel. “Mul on kaks last, 7-kuune magab toas,” sõnasin ma ja torumees leebus. Sel ajal, kui katel uuesti tööle läks, uuris torumees, et kas ma olen ehk inglane. Ei. Šotlane? Ei. Iirlane? Ei. Austraallane? Ei, ma olen eestlane. Eestlane! Teil on inglise aktsent, teatas ta. Tore teada, et mu prantsuse keelel on inglise aktsent. Ta ise polevat ka prantslane ja välimuse põhjal pakuks ma näiteks Portugali või Hispaaniat, aga ma ei täpsustanud, kust ta pärit on. Prantsuse keelt rääkis ta mu meelest aktsendivabalt. Ühtlasi mainis ta, et elab siit küllaltki kaugel. Ta ütles nime ka, aga mulle ei jäänud meelde, kuid mul oli pärast seda veidi piinlik, sest ma eeldasin, et torumees tuleb siit samast Pays de Gexist, mitte 100+ kilomeetri kauguselt. Oleks võinud homseni oodata küll, meil on paar elektriradikat majas täitsa olemas.

N. on siin seda põldmarjarägasikku hekilõikuri, vana muruniiduki ja oksakääridega lõiganud ja maastiku topograafia hakkab vaikselt välja tulema. Lisaks on see piirkond nüüd Franzu ja üle tee elava halli kassipoja lemmikpaik. Kassipojale meeldib näiteks gaasitsisternil istuda.

Rägastik jätkub paremal pool veel 2-3 meetri võrra. Ilmselt jookseb meie krundipiir umbes sealt, kus on see elektriposti juures olev puu, sest aastate eest omastas Echenevex igaks juhuks jupi teeäärsest krundist, et tulevikus ehk infrastruktuuri arendada (ilmselt plaaniti elektrikaablid maasse matta). Seega jääb me haige hekk tegelikult me maalt välja, mis on mõnes mõttes hea sest saame selle maha lõigata, aga ei pea teda ehk välja juurima, et uusi puid samale kohal istutada. Nood kaks äbarikku kuuske kaovad ka ja hekk hakkab sealt, kus on see parempoolne äbarik (temast paremal on kaks lopsakat kuuske). Hekk saab ilmselt joosta peaaegu tsisternini, sest kui aed liigub talle lähemale, ei saa me tsisterni ette hekki panna, aga kui tsistern läheb maa alla, ei riiva see enam silma ja me saame sinna ehk väiksemaid ilupõõsaid või sirelivõsa istutada. Kaevetöid tuleb ka teha. Ilmselt läheb hekk sinna n-ö astmele, millel ka tsistern on. Seda astet polnud enne nähagi, sest rägastik oli peal. See rägastik saab kusjuures juba umbes kella ühest päikesevalgust, seega täiesti kasutu nõlv see pole ning ehk istutan isegi sinna kunagi midagi.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s