Logiraamat

Kass on viimasel ajal öösiti õues, mis on veidi kummaline, sest meil on veel öökülmad. Päeval ta muidugi suuresti magab.

Ma taipasin just, et ma peaks aeda ja peagi ka maja rohkem pildistama, et oleks kunagi hea vaadata, mis kõik tehtud sai. Näiteks too põldmarjarägastik väheneb hoogsalt ja N. pakkus, et ehk ostaks suure koti põldlillede seemneid ja puistaks sinna laiali. Ehkki lilleväli mulle meeldiks, pole ma kindel, kas need seal kiviklibus kasvama hakkaks. Kohalik linnupopulatsioon ilmselt mõtleks: “Ohhoo! Bufee!” Ja läinud nad ongi.

Ma niitsin täna ära muru, tirisin oma tüümianiväljalt välja suuri umbrohulisi, et väli ikka õilmitseks, korjasin kuivanud heina (talunik niitis teeäärt) ja multšisin sellega ära maasikad, Sipsik aitas mul murulaugu ja peterselli seemned maasikate juurde maha panna, N. maadles rägastikuga. Pärastlõunal käisin ta tööd vaatamas ja tundsin gaasitsisterni juures olles gaasilõhna. Ohkama võttis. Homme helistan sellele firmale, kellelt omanik tsisterni rendib. Just, rendib. Ma olin suht üllatunud, sest arvasin, et gaasitsisternid tuleb välja osta. Kas enam kui 20 aastat üüritasu ei võrdu juba tsisterni hinnaga?

Järjest lisandub nimekirja asju, mida ma peaks uurima. Õieti peaks ma tegema nimekirja asjadest, mida ma peaks uurima. Hetkel on see nimekiri mul peas ja ma kindlasti juba unustan asju. Remondinimekiri on vist peaaegu et valmis. Need asjad, mida ma veel ei tea, ootavad mõningate uurimistööde järel. Näiteks tuleb mul rääkida põrandakütet paigaldava firmaga, et teada saada, kas Prantsusmaal seda lähenemist kasutatakse, mida ma kasutada tahaks. Ja siis tuleks rääkida ventilatsioonisüsteeme paigaldava firmaga. Meie majal on sundventilatsioon kohustuslik ja kui ülemisel korrusel see tõesti toimib (ja on kahjuks lärmakas), siis meil mitte. Lisaks soovitas diagnostikaraport mingit uuemat süsteemi, mis peaks meile küttekuludelt säästu tooma. Ja ikkagi ei tea ma, kas kolmekordse klaasiga aknad oleks meie majale mõistlikud, sest ma ei tea tegelikult kui hästi see maja soojustatud on. Kas me kaotame sooja rohkem läbi akende või seinte-põranda? Tähendab, kolmekordne klaas on parem, aga kas see lisakulu annaks nii suure võidu?

Ühtlasi tegi N. midagi, mis pani mind oma vanaema peale mõtlema. Tal oli nimelt kombeks kirjutada üles kuna ta midagi aeda maha külvas või istutas ning lisaks märkis ta üles ilma. Viimase kohta ei tea ma, kas iga päev või ainult kevadel, sest ma vaid mäletan, et tal olid mingid vihikud, kuhu ta asju üles tähendas. Ma märkasin riiulil üht märkmikku ja N.-i teades pakkusin, et ta kirjutas üles, et ta pritsis täna puid (seenhaiguste vastu). Sealt läks mõte liikuma, et tegelikult võiks aia logiraamatut pidada küll ja et me oleme armastusväärselt vanamoodsad, ei tee me seda mitte Excelis vaid paberil. Võtsin kapist ühe ilusa mäepildiga märkmiku ja sellest saab me logiraamat. Paneme kirja, mida ja kuna maha paneme, mille kasvatamine õnnestub, kuna puid pritsime, miks mitte ka erinevad kulud. Mitte et meil seda kõike otseselt vaja oleks, aga no miks mitte.

Veel kaks nädalat ja kaks päeva eellepingu sõlmimiseni.

3 comments

  1. punanemammu

    Olen samuti vanamoodne ja pean aiamärkmiku (lisaks veel tööpäeva-päevikut), pannes kirja külvid, tõusmed, pikeerimised, kasvuhoonesse istutamised jne.
    Mul vanaisa pidas analoogset päevikut, kuhu märkis iga päev täpselt samal kella-ajal üles ilma, st temperatuuri, sh sademed-päike-tuul ning tehtud tööd (aia-ja põllutööd, loomade tegemised ja poegimised) ning olulisemad päeva sündmused (suurepärane ajalugu) ning kohtumised. Jätkan sama rada, vähendatud mahus, st ilma ei märgi,küll aga töised tegemised-kohtumised, kokkulepped. Infotulv, mis iga päev uksest-aknast-ekraanilt sissetuleb on nii suur, et paljusid asju ei mäleta, nii on päevikust hea vaadata.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s