2006 vs 2021

Avasin hommikul oranži panga kodulehel laenude sektsiooni ja naeratasin. “Teil ei ole ühtegi laenutoodet”. Enam ei ole jah!

Rõõmu kauaks muidugi ei jagu, sest 3. mail on meil notaris eellepingu sõlmimine ja sealt paar kuud hiljem saame endale kukile laenu, mille kõrval see Eesti ammune laen paras naljanumber on. Tõele au andes läheb meil siin notari- ja pangatasudeks vist umbes sama suur summa, kui mu kunagine kroonides võetud kodulaen kokku oli. 2021 ja Šveitsi naabruses asuv Prantsusmaa pole päris sama kui 2006. aasta Tallinn. Hoolimata sellest, et 2006. aastal olid kinnisvarahinnad laes.

Alustasin eile õhtul arvutis tööd väga igava nimega faili kallal. Faili nimi on renovation list ja sinna loetlen ma kokku asju, mis esimese remondilainega ära teha tuleb ning ideid/mõtteid, kuidas neid teha. Raportikohaselt on maja energiaklass E ning vana maja A peale ilmselt ei tõsta, aga C tahaks küll kätte saada, sest mida soojuspidavam ja efektiivsem maja, seda väiksemad püsikulud. Küttega seotud küsimused ongi need kõige keerulisemad, aga küll ma neid otsast harutama hakkan. Poleks teise korteri gaasikatel purunenud ning lisaks avastatud gaasilekkeid, poleks meil aasta eest uut katelt ja boilerit paigaldatud ning meil oleks väga lihtne kõik välja taguda ja soojuspump panna. Aga nüüd? Nüüd tuleb arvutada ja mõelda. Ilmselt tuleb tegelikult aasta-kaks oodata selle otsusega (ja see jõle tsistern esialgu nii jätta nagu ta on, sest maa-alune tsistern pole odav lõbu), et me näeks, kui efektiivne uus katel on ja kas selle asendamine oleks mõistlik või mitte. Diagnostikaraport soovitas, aga mul on tunne, et nad soovitavad seda lihtsalt kõigile, sest soojuspumpade paigaldamist mingi piirini toetatakse ja gaasist soovitakse vist vabaneda. Ehkki mulle gaas ei meeldi (ohutuse mõttes), on mu meelest ka tobe lammutada tuliuut süsteemi, mis veel garantii all isegi on.

Ja jalgadega ega isegi lihtsalt põrandal seisvat vanni vist vannituppa ikka ei mahuta. Või no mahutaks, aga ta vajaks enda ümber rohkem ruumi, mida meil seal vist pole. Või kui nurga alla panna… Hmm… Planeerimistarkvara on vaja!

4 comments

 1. Britt

  Hee, vanad head notaritasud. Mulle meenub, kuidas Eestis elav sõbranna kurtis, et notar röövib ja ta pidi notarisse 500 eurot jätma. Ei tahtnud muret pisendada ka ja siinset olukorda võrdluseks tuua, lihtsalt noogutasin. Aga no NIIII suure rõõmuga oleks ise ka 500 maksnud. Kasvõi topelt ja ikka oleks rõõmus olnud.. 😃

  • Rohelohe

   Ma ei taha sellele mõeldagi, mida me selle raha eest kõik muidu tehtud saaks – kõik uued korralikud puidust aknad, põrandakütte, ilmselt ka kõik plaadid ja seinakatted. Krt, ilmselt terve remondieelarve!

   Muide, soovita mulle kohti, kust plaate-seinakatteid otsida. Ma eelistaks neid oma sõrmega katsuda, aga kui ma meitekandist midagi ei leia, siis ostaks internetist.

   • Britt

    Meie tellisime valdava enamuse siit: https://www.asdecarreaux.com/
    Ainult ühed plaadid vanni ümber on ehituspoest, aga noh, neid me ei saanud ka ise katsuda, sest need olid ainult veebis saadaval. Tean, et netist selliste asjade ostmine on hirmutav, aga seda lehte omalt poolt kiidan – tarne mahtus lubatud aega, plaatidega oleme väga (!) rahul ja klienditeenindus on ka normaalne. Meil pärast kätte saamist tekkis ühtede plaatide osas kahtlus, et kas ikka on ombre. Kõik tundusid kuidagi väga samas toonis (tegelikult ei olnud, aga see oli alles seina pannes märgatav) ja siis suhtlesime nendega ning nad olid väga asjalikud ja kiired vastajad, mis ei ole siin alati just reegliks… :P

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s