Lõputu aiatöö

Lihavõttenädalavahetus möödus meil töiselt, sest me jätkasime juba varem alustatud puude kärpimist. Või siis pilastamist, kui Nelli tsiteerida.

Tegelikult ronis N. piltide tegemisele järgnenud päeval uuesti puu otsa ja lõikas maha kõige suurema pirnioksa ja umbes neljandiku ploomiokstest, seega see kuhi on neljandiku võrra suurem.

Suured oksad saeme tükkideks ja paneme teisele poole maja kuivama, väiksemad lähevad oksapurustisse, mille ma ühel hetkel naabrilt laenama pean. Saadud oksapuru paneme ilmselt sellele nõlvale:

Tirisin, lõikusin ja sikutasin sellel nõlval mitme päeva vabadel hetkedel, et eemaldada nii palju põldmarjavääte kui võimalik, lisaks eemaldasin kuni ukseluugini ka kõik luuderohu. Järele jäid vaid need rohekad puhmad, mis mingi eriti vastupidav lillelaadne isend on ning nüüd tuleb veel väikesed puud sealt välja juurida ja siis kõik multšiga katta (välja arvatud need lilled). Ehk aitab esiteks veidi lämmatada ehkki nii põldmari kui luuderohi on mõlemad vintsked vennad ning teiseks loob ehk veidi pinnast juurde, sest see on kõik suuresti kiviklibu. Järgmisel kevadel vaatame, mis seis on ja siis liigume edasi.

Suurem põldmarjarägastik ootab veel. N. kaugemas nurgas veidi alustas (meil on kolm kehvalt töötavat muruniidukit, seega retsime neid), aga tegelikult tuleks eemaldada kõik gaasitünni ümber olev kuni elektripostini, sest ideaalis tahaks ma kohe, kui me maja kätte saame, selle tsisterni maa sisse kaevata lasta, seega tasuks ümbrust veidi puhastada. Seal tuleb veel mingi vana betoonplatvorm ära lõhkuda ja nagu ma nüüd teada sain, jookseb meie krundi piir ilmselt sealt, kus on elektripost ehk et nii see surev hekk kui ka too leedripuu jäävad sel juhul aiale ette ja tuleb eemaldada. Leedrist on mul veidi kahju. Hekk pidi nii kui nii kaduma.

Mu hõlmikpuu on täitsa elus ja uues potis. Panin talle seltsiks ühe Echenevex metsast leitud fossiili, sest on hõlmikpuu isegi ju n-ö elav fossiil, olgu siis nad koos.

Meie aia mänd on ka paras bonsai. Kasvab kõveralt ja tal tuleks latv maha võtta, et ta suuremaks ei sirguks. Laps on muide avastanud, et selle okstel on jube mõnus turnida. Ta küll väidab enesekindlalt, et ta ei roni mitte puu otsa vaid puu taha ning ei tee mu korduvatest parandustest üldse välja. Keeleuuendaja selline!

Täna sain kätte diagnostikaarve. Kohe, kui see on tasutud, saan raporti ja siis saame kogu paki notarile üle anda ja ehk lähinädalatel eellepingu sõlmida ning siis uuesti panka minna. Põnev-põnev. Leidsin diagnostika tarbeks pabereid otsides ka maja plaani, seega ühel hetkel pildistan selle üles ja näitan ka. Lisaks tuleks leida mingi planeerimistarkvara. Ennekõike köögi jaoks, sest ma tahan ilusat ja funktsionaalset kööki. Mm, vask ja midagi rohekat ehk? Graniittööpind või mitte?

Tegelikult peaks esmalt maha istuma ja kirja panema kõik tööd, mida me esmajoones teha tahame, siis ehitusfirma kutsuda (ülla-ülla, tuttavad soovitasid mingit kohalikku bulgaarlaste oma :D), hinnapakkumine saada ja mõelda, kas enne jõule või kevadel. Kohutavalt tahaks kohe sügisel, kui ilmsesti võiks maja kätte saada, pihta hakata. Mul suva, kui jõuluks valmis ei saa. Ma lihtsalt ei taha veel ühte talve külma kivipõranda ja tuult läbi laskvate terrassiakendega. Põrandaküte, mu arm! Tõsi, elutoas siiski ilmselt kiviplaatide alla, aga magamistubadesse tulgu puitparkett! Ja põrandaküte. Kui see vesiküttega ikkagi võimalik on. Oeh. Nii palju asju, mida uurida. Nii vähe vaba aega, et seda teha.

4 comments

  1. Sirle

    Leedrit peaks olema üsna lihtne paljundada pistikutega. Ma ise pole seda proovinud, ainult lugenud sellest. Aga tasub proovida enne põõsa mahavõtmist? Kaotada pole midagi.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s