Järjekordne

Nojah siis. Kena lihavõtet ja kevadet, meil pannakse laupäevast jälle kogu riik lukku. Kui senini olid piirangud piirkonnapõhised, siis égalité (ja üldse mitte vähenemismärki näitavad nakatumisnumbrid) toob meid kõiki ühe mütsi alla. Kõik õppeasutused (sh sõimed ehk kõik lapsevanemad on omadega nüüd seal samuses) suletakse neljaks nädalaks (sinna sisse jääb muidugi ka lihavõttevaheaeg) ning rakendub liikumispiirang ehk et pead jääma oma kodust maksimaalselt 10 km kaugusele (ja kodust lahkumise eel täitma ära papri või e-papri). Jätkuvalt kehtib ka komandanditund 19.00-6.00.

Mitte et see kõik väga mu elu mõjutaks. No nii palju mõjutab, et ma tahtsin just sel nädalavahetusel Vuache’i matkama minna ja karulauku korjata, aga sinna on umbes 30 km. Metssparglit sel aastal siis ilmselt korjata ei saa, sest see peaks ka varsti pea mullast välja pistma. Kui me seda just siin oma Jural kasvamas ei avasta, sest karulauku on lademetes, tuleb lihtsalt rohkem matkata. Või siis Crozet kaudu kõrgemale sõita. Siis saaks lapsed kaasa võtta. Muidu ei mängi hästi välja.

Huvitav kas turud jäävad avatuks?

Nooremapoolsetele tavainimestele lubatakse Prantsusmaal vaktsiini alates juuni keskpaigast, aga ma olen mõõdukalt pessimistlik. Tuleks end ehk Šveitsis järjekorda panna. Põhimõtteliselt on meil õigus seda Šveitsist saada, sest oleme rahvusvahelise organisatsiooniga seotud. Huvitav kas ma Eesti kodaniku, aga mitte residendina võiks Eestis vaktsiini saada? Tõsi, kui see pole just see ühedoosine, poleks sellest eriti kasu, sest ma poleks nii kaua kohal, et teine süst kätte saada.

Seda kõike vaadates hakkab mulle tunduma, et mu plaan Eestisse tulla võib siin veel koledal kombel läbi kukkuda. Oleks pidanud ikka eelmise aasta juulis tulema. Oleks lihtsam vist olnud.

3 comments

 1. Mar

  Oi, teil suht vara hakkab see komandanditund! Siin 22st (hetkel vist tõsteti isegi 23 peale) ja inimesed ikka nurisevad, et ei saa rahulikult väljas õhtusööki süüa…
  Meil on lihavõttepühade puhul veel see teema, et hispaanlased ise ei tohi provintsidevaheliselt liikuda. Aga turistid võivad küll tulla. Terve internet oli seeepeale prantslaste-teemalisi meeme täis, sest viimasel ajal hakkas massiliselt prantslasi Hispaanias puhkamas käima, sest noh, lõdvemad reeglid kui kodus, hea pidu panna :D

  • Rohelohe

   Mis väljas söömine?! Siin on kõik söögikohad kinni :D Take away on ainus variant ja neil keelati pärast 22.00 toidu väljastamine ära (ilmselt siis pidude pärast?)
   Isegi, tead, tuleks teite juurde, aga vaja küüliku eest hoolitseda ja bürokraatiaga maadelda :D

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s