Lainekesed

Prantsusmaa peaminister, kes muide räägib pressikonverentsidel nii aeglaselt ja iga sõna rõhutades, et teda peaks keeleõppematerjalina kasutama, teatas just, et 16 departemangu (õnneks meie oma mitte) lähevad kuuks ajaks lukku. Koolid jäetakse küll lahti, aga muus osas tõmmatakse elu jälle koomale ning jälle tuleb inimestel hakata täitma paberikest (või e-formulari) selle kohta, miks nad kodust väljas on. Sedapuhku on nois departemangudes liikumispiiranguks 10-kilomeetrine ring ümber su kodu ja ajalist piirangut ei ole, kuid naaberdepartemangu minek on keelatud. Räägitavat, et käes on kolmas laine. Ilma et see teine õieti ära läinud oleks.

Samal ajal on Prantsusmaal laos enam kui miljon vaktsiinidoosi ja seda mitte vaid AstraZeneca teoreetilise trombiohu pärast. Mu itaallasest sõps, kes on minuvanune psühhoterapeut, peaks saama järgmisel nädalal oma esimese sutsaka, sest vaktsiini on üle ja seda olevat juba minemagi visatud. Prantsusmaa peaks vaktsineerima vanureid, meditsiinitöötajaid ja muid riskigruppe (eriti vanemaid meditsiinitöötajaid), aga väidetavalt keeldutakse massiliselt, seega nüüd saab iga vähegi meditsiiniga seotud isik soovi korral sutsaka ära. Kõlakad räägivad, et Annecys pidi mingi vaktsineerimiskeskus sisuliselt lauakest õues hoidma ja tänavalt vaktsiinihuvilisi meelitama. Kõlab küll veidi liiga kahtlase kuulujutuna, aga tekitas teatava kiusatuse Annecysse minna.

Õnneks otsustas valitsus ühtlasi, et nad siiski jätkavad homsest AstraZeneca kasutamist, seega ehk saavad oma miljon süsti tehtud peagi. See pandeemia venib kui tatt. Pun intended.

Vähemalt saab nüüd turul jälle ise oma puuvilju valida. Mul kadus vahepeal turul käimise isu ära, sest ma ei saanud ise oma kaupa valida, aga nädalavahetusel avastasin, et piirded on kadunud ja saab jälle ise vilju näppida. Tekkis kohe soov iganädalaselt turul käima hakata.

3 comments

 1. Mar

  Me vist oleme üks laine eespool, sest siin kardavad praegu neljanda laine tulekut. Näit õnneks veel megamadal, mingi 100 ringis nakatunud 100 000 inimese kohta viimasel 2 nädalal. Kuna lihavõtted tulekul, siis praegu reegleid lõdvemaks ei lasta, muidu läheks totaalseks hullumajaks lahti puhkusenädalal…

  • Rohelohe

   See on neist mõistlik, sest jõulude ajal lasti ju kõik ullikesed ostlema igas riigis ja no tulemus on nüüd näha. Pole vaja massiliselt rongkäike teha, missal käia ja šokolaadimune otsida! Ma vaatan pingsalt Eesti numbreid, sest ma tahan suvel minna. Mul pole vanemad Sipsikut 2019. aasta oktoobrist näinudki ja no Tervel on puhta nägemata laps.

   • Mar

    Oh jaa, vaatan ka neid numbreid ega tea, kas suveks tasub plaane teha… Ja eelmine suvi juba jäi vahele… Samas eestlased ise praegu endiselt reisivad ringi nagu ei miskit…

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s