Vorstiauto

Esiteks, kas te seda lugesite? Kui ma kunagi Eestisse tagasi kolin, tahan ma Karmen Jollerit oma perearstiks! Ehkki ilmselt on tema nimistusse sajandipikkune ootejärjekord… Ma pole perearsti juures mingi 2013. aastast saadik käinud, sest esiteks pole mul alates 2018. aastast sellist tegelast olnudki ja teiseks pole siiani vajadust tekkinud ka. Oma külmetused saan ma üldiselt ise ravitud ja iseenda tööandjaks olemine võlu on see, et ülemus ei peedista, kui “haiguspäeva” võtaks.

Teiseks, kas te teate, et mu väike tütreke on vist Nuuskmõmmikusse armunud? Multikatest lähevad nii kui nii ainult Muumid peale (ja vahel ka Minuscule’i putukad), seega miks ma täpsemalt seda Telia paketti maksan? See on nii armas, kui ta vaatab Muumisid ja siis tuleb tema lemmiktegelane, mille peale ta häbelikult padja taha peitu poeb ja naeratab. Nagu Muumitroll “Viimase lohe” episoodis nendib: “Meile kõigile meeldib Nuuskmõmmik.” Tõsi tema on. Ühtlasi mõtlesin, et peaks Martinexi toodetud Muumimaja ostma. On ehk kellelgi see? On korralik asi või kipakas plastjupstükk? Laps läheks vist täiesti pöördesse selle peale. Mul on see Nuuskmõmmiku nukk ikka veel ootel, sest see on salajane peibutis. Nuuskmõmmik nimelt lubas meie juurde elama tulla, kui Sipsik nõustub potti lisaks pissimisele ka muid asju väljutama. Ei arvanud mina eales, et inimlapse potile saamine nii tüütult keeruline olla võiks. Inimlaps pole kassipoeg…

Kolmandaks, kas te teate, et kinnisvara otsimisega kaasneb tõsine FOMO-sündroom. Ilus maja! Ostaks ära? Sest kui ei osta, siis äkki ostab keegi teine ja siis me ei leiagi ealeski endale midagi, sest see siin ongi see kõige ideaalsem maja! Või siis ikka ei osta, sest kui ostame, siis äkki tuleb kohe järgmisel päeval midagi ideaalist veelgi ideaalsemat müüki! Hetkel on seis omapärane, sest N. kirjutas lõpuks me praeguse kodu omanikule (ma olin väga skeptiline, sest noh, kolme aasta eest olid tema soovid üüratud) ja omanik nentis, et ta hakkab pensionile minema, seega ta tegelikult tahaks müüa küll ja pakkus, et laseme maja ära hinnata. Maaklerid koostavad hetkel hindamisakti, järgmise nädala lõpuks saame nende hinnangu teada ja siis vaatame, mis edasi saab. Muid variante on ka, aga minu absoluutseks üllatuseks olen ma nüüd äkitselt väga selle maja ostmise poolt. Ma pean seda ühel hetkel selgitama. Aga mitte praegu.

Neljandaks on puhas rõõm. Mu hõlmikpuu näitab elavnemise märke. Ma nimelt kartsin, et ma tapsin ta ära, sest potis olev muld külmus läbi. Ikkagi elus! Aga nüüd tuleb mul minna aianduspoodi, et osta suurem bonsaipott ja ehk ka bonsaimulda (või ehk kaktusemulda veidi kompostiga segada) ning puu ümber istutada. Praegu on ilmselt parim hetk. Kui lehte läheb, on liiga hilja.

Viiendaks tulgem koroona ja vaktsineerimise juurde tagasi. Bulgaarias kasutati esimeste vaktsiinide kohaletoimetamiseks mõnevõrra… kummalisi autosid. Mida muide turvasid politseinikud ja piirasid ajakirjanikud. Pilt pidi ütlema rohkem kui tuhat sõna, seega siin on teile paartuhat sõna:

7 comments

 1. punanemammu

  Poisile kinkis Misan aastal 2006/2007 just selle sama Muumimaja :) Ainus häda (lapsevanema vaatevinklist) oli, et redel oli kiusatust tekitav element, mida lapsel meeldis tõmmata ja läks ühest kohast katki. Peitsin ära Muumimamma lauanõud, need oli imepisikesed taldrikud/tassid/piimakann ja tekitasid vastupandamatut soovi suhu panna (parem karta kui kahetseda – on minu moto). Tegelased on ülivahvad, Koduvana pea leidsin pidevalt oma käekotist. Mul tütre lemmikuks oli Väike My ;), Nuuskmõmmik tuli hiljem… ja Nuuskmõmmiku sild oli ka majaga kaasas :) Poisile meeldis Sniff. Igal juhul oli rõõmu palju, alles sel aastal viisil garaaži hoiule maja koos selle elanikega.

  Perearstindusest, meie perel on samuti suurepärane perearst. Vahel jõuvad uudised (nt sellest, et meil käis kiirabi) temani kiiremini kui ise jõuan informeerida…ja mis saab veel rõõmsamaks meele teha kui perearst helistab ja uurib, kuidas on, mida saaks teha jms. Viimasel ajal kohtun temaga harva, kui talle helistan, siis teab, et järelikult on “surm silme ees”. Viimane kord pidin lapsed kaasa vedama, ta tahtis ikka oma silmaga näha ja üle mõõta ;) kui suureks nad on vahepeal kasvanud (viimasest külastusest oli möödunud vist 5-6 aastat). Mulle meeldib tema rahvapärane lähenemine, et kõigepealt vanaemade tarkus ja siis alles medikamendid.

  Kinnisvara rindelt ootan uudiseid :)

  • Rohelohe

   Otsustasime just õhtusöögilauas, et Muumimaja tuleb sünnipäevaks. Sinna on veidi üle nelja kuu minna ja usutavasti oleme me sel ajal hoopis Eestis, aga no kuidagi mõtleb välja. Põhimõtteliselt võin ma selle ju ka Eestist osta ja siis pagasiga tagasi transportida. Võtab küll ilmselt natuke liiga palju ruumi nii, aga teisalt on titel Lufthansaga sõites pagas ja tal samas eriti asju pole.

 2. Mar

  Hahahhaaa :D

  A kle nüüd ma tean, kelle käest hõlmikpuualaseid nippe uurida. Mul laps nii unistas sellest puust ja nüüd ostis. Aga meil hoovi ega midagi pole, seisab siin elutoas potiga ja ma südamest loodan, et talle meeldib. Vbolla peaksime ka suurema poti muretsema, ei tulnud ise esiti selle pealegi!

  • Rohelohe

   Ma ei tea, kas ma oskan ühtegi nippi anda – mul on see puu poolteist aastat olnud ja kinkija ütles toona, et istuta umbes kahe aasta pärast ringi :D Ma eeldaks, et te kavatsete seda puud n-ö bonsaina toas kasvatada, seega ehk tasuks pojal seda suunda veidi uurida. Põhimõtteliselt tuleb taime hoida pigem väikeses potis ja toitainevaeses mullas, sest läbi kannatuste jõutakse bonsaiiluni :D

   • Mar

    Kurb hakkas puukese pärast kohe :D Samas meil on kõrged laed siin… ja viimane korrus, et kui läbi lae kasvab, pole ka maailmalõpp :D
    Praegu on ta meetrine umbes. Lapseke ise arvab muidugi, et kui suureks saab ja aiaga maja ostab, siis istutab sinna.

   • Rohelohe

    Oo, meetrine! Mul on mingi 15 cm :D Ma väga üle poole meetri ei tahaks tal lasta kasvada ning plaanin teda bonsaitada, aga iseenesest võiks aeda ka ühe istutada. Kui mul ühel hetkel aed on…

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s