Kevadekuulutajad

Sõitsin hommikul lastega Crozet mänguväljakule. Sipsik pidanuks tegelikult hoidja juures olema, aga et tal oli nina tatine ja teisipäev on just see päev, kus ka hoidja lapselaps (bulgaarlane-prantslane, Sipsikust kuu noorem) seal on, otsustasime Sipsiku koju jätta. Hoidja arvas, et võib tulla küll, aga et mu meelest sai Sipsik oma tati itaallaste käest, on tegu ilmselt nakkava tatiga.

Sõitsin muidugi Sellest Majast mööda. Ohkasin, aga samas nentisin, et tee on ikkagi ehk tiheda liiklusega ja kogu tagaaed (ehk köögiviljaaed) oleks varjus ja see, et naabrid oma tagaaeda maja ehitavad, on ka veidi nõme. Jah, hapud viinamarjad.

Maakler helistas mulle muidu eile. Korraks süda jõnksatas, et kas tõesti!? Aga ei. “Madame, meil on Echenevex’s teile kaks maja pakkuda, kohe teie kodu lähedal!” Maakler elab meiega samas külas ja me mainisime, kus me täpsemalt elame. “Need valged kuubikud või?” küsisin mina. Meie kõrvaltänavas on müügil kolm maja (või no hetkel on kaks), mis kuuluvad ühele perele ja on kõik samas ülimodernses stiilis (ehk valged kuubikud). Aed on kõigil mingi naeruväärne 100 ruutu muru. Kui sedagi. Ei, meile moodsad majad ei meeldi, kostsin ma, aga muide, me sõbrad ostsid just selle keskmise ja kõige suurema. Maaklerid olid kokkusattumuse üle üllatunud. Lubasin neile saata kirja meie unistustemaja kirjeldusega (õigus, peaks selle kirja nüüd ära kirjutama). Jah, me Genfi sõbrad kolivad oktoobri lõpus meist viieminutilise jalutuskäigu kaugusele. Oktoobris seetõttu, et omanikud tahavad nii kaua sees elada. Päris nii kaua see ostuprotsess ka ei võta. Ma kergitan nende valiku peale veidi kulmu, sest valitud kuubiku eest maksavad nad veidi üle miljoni ja kui mul oleks miljon võtta, ostaks ma endale midagi ilusamat. Aga noh, maitsed ja nende üle kaklemine. Vähemalt saavad basseini. Ujumiseks liiga väikese. Rohkem nagu suure vanni.

Tänu nende tulekule sai see maja siin just ühe rasvase plussi juurde muidugi. Kuniks nad oma lapsed saavad, oleks lapsehoidja lähedalt võtta, aga ilmselt on peagi ka rasedusuudiseid kuulda, seega ma ei panusta sellele nii väga.

Käisin mänguväljakul ka pärastlõunal ning nägin kevadekuulutajaid. Ma täpselt ei tea, mis see rolleri ja krossiratta vanusepiirang siin on, aga ma pakuks 14-16. Noored mehehakatised, kellel vaja kõike tõestada. Üks krossirattur tõmbas igavese lörinaga otse mänguväljaku kõrvalt minema ning ma näitasin talle vihaselt keskmist sõrme. Oleks hea meelega ka prantsuse keeles röögatanud: “Oma väikest M.-i rattaga ei kompenseeri!”, aga mu keelevõimekus paraku ei võimalda sellist sõimupuhangut. Tervel õnneks siiski ei virgunud. Seejärel vaatasin irvitades, kuidas mingi poisu, kel krossiratta asemel tavaline roller (selline matsaka kere ja väikeste ratastega), lahe olla üritas ja oma rollerit sõites tagarattale püsti ajas. Nägi välja nagu keegi üritaks vana Mossega kiirendusvõistlusest osa võtta :D

Oh see tänapäeva noorus!

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s