Magustoit on lühike, alustage elamisest

Leidsin postkastist paki Saksamaalt. N.-i kunagiselt kolleegilt, tollelt, kelle pulmas me käisime. Pakist tuli välja Tervelile mõeldud asi, mis läks aga hoopiski Sipsiku tuppa rippuma, sest no kuulge:

Kusjuures ta kohe päris kindlasti ei teadnud Sipsiku planeedivaimustusest, mistõttu see kokkusattumus on veel eriti vahva.

Eile õhtul banitsat tehes võtsin külmkapist filotainast, kui mu käsi külmkapi tagumist seina riivas. Miks see soe on!? Oli soe veel ka täna hommikul, aga nüüd on jälle külm. Eksisteerib kaks võimalust: see sein ongi vahel soe, et eemaldada seinale tekkivat jääkirmet või külmkapp hakkab tuksi minema. Lisagem siia see, et meil läks vist pliidil süütemehhanism katki. Ühel aval ei töötanud see nii kui nii, aga nüüd tuleb vist teisi ka tikkudega süüdata. Tartu-Maardu-Elva-Valga küll!

Täna avastas Sipsik, et Franz näeb hoopis kenam välja, kui tal veidi vetsupaberit peal on. Kass ignoreeris last. Vabandan koleda tausta pärast, diivanikate oli pesus.

Ostsin turult paellat ja tursapallikesi. Galette des rois ostsin ka, sest on ometigi ju see aeg aastas, kus seda müüa ja süüa tohib. Võtsime Sipsikuga pärastlõunal mõlemad tüki ja mina olengi nüüd Prantsusmaa kuningas! Või noh, kuninganna. Ärge, palun, pead maha võtke… (Kiire selgitus: kooki on peidetud väike nipsasi, kes selle leiab, on tolleks päevaks kuningas). Tassi teisel küljel tekst jätkub: commencez par le dessert. (Elu on lühike, alustage magustoidust).

N. vaatas tassi ja muigas, et näe, midagi sobivat sinna lapse mängukööki. Mina ühmasin, et mis mängukööki, nukumajja ikka! Ma hakkasin täna mängukööki tegema. N. ostis enne jõulu taldlihvija (ja tikksae), seega ma lihvisin kapikese ära ning vaimustusin. Lihvimisest. Käisin pärast, silmad peas kilamas, mööda maja ringi ja mõtlesin, mida kõike võiks veel ära lihvida. Homme mõõdan ja mõtisklen ning siis saab N. suurest puuplaadist vajalikud tükid välja lõigata. Ma pole nimelt kunagi tikksaagi kasutanud, seega jäägu see rõõm talle. Ilmselt tuleb üks plaat juurde osta… Lihvimistaldu ka. See kõige krobelisem kulus juba ära.

Lisaks veetsin ma viimasel nädalal palju aega nukumaja otsides, sest hakkasin mõtlema, et ma ilmselt ikka ei jõua selle ehitamiseni ehkki mul oli üks lihtsakoelisem mõte selles osas olemas. Lihtsakoeline mõte oli osta sealt heategevuspoest, kus ma mänguköögi jaoks kapikese sain, riiul või ustega kapike ning seda lihvida (hehehee) ja tuunida. Grandioosne mõte oleks osta üks puidust tünn, see poolitada, lisada hinged ja rattad ning sellest Muumimaja teha, aga noh, olgem ikka realistlikud. Lisaks otsisin majja mööblit. Tehakse maailmas ikka koledaid asju… Uudistasin Etsys ka ringi, leidsin põneva mööbli- ja muu kraami poe ning siis nägin seda:

340 euri ja tuleb Ukrainast. Ei, ma ei kaalunud selle tellimist, aga see avas mu silmad. Ma saan ise Muumimaja ehitada ja selleks pole vaja tünni poolitada! Kaheksanurkseks lõigatud põrandapaadid, millele saab vertikaalselt liistud kinnitada, ehk sealt eelpool viidatud poest mõned filigraansed aknad ja mööblit (ehkki tea kas need stiililt sobituks…). Trepid… Tuleb veidi mõelda, aga ma olen nüüd vaimustuses. Ei, ma ei taha päris Muumimaja koopiat teha, aga tornikujuline veidi kiiksuga maja meeldiks mulle.

Natuke veel ja varsti tuunin puhvetikappe nagu mõni Pinteresti-äss!

2 comments

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s