Mustnäpp

Inimesi, kel taimede eest hoolitsemine hästi välja tuleb, kiputakse rohenäppudeks kutsuma ja ma tavatsesin ennast ka pigem sellesse gruppi kuuluvaks pidada, aga see aasta on vist küll mingi needusega variant, sest mulle hakkab tunduma, et ma olen ikka pigem mustnäpp. Esmalt need tomatid ja tšillid, mida ma poputasin, aga mis suuresti kõik hukka läksid. Tuppa talvituma toodutest pean varsti juba teise ära viskama, aga ma kahtlustan, et see on ennekõike Franzu süü, sest ta nühib end tema toidukausi kõrval oleva vastu ning ka eelmine, mis räbalaks läks, asus just seal.

Kolmest orhideest on järel üks, mis endale, tõsi küll, kolm õievart kasvatanud on.

Eile kõndisin oma ürdisurnuaiast mööda, sest kui rosmariin kõrvale jätta, on kõik teised taimed seal poolte juurtega hauas. Mida ma oma aed-piparrohu jäänuste kõrval nägin? Koerajulki! Väiksemamõõdulised, seega mitte selle ületee pontu omad siis. Miks meil aial ometi aeda ümber pole!?

No ja siis terve sügise ma mõtlesin, et peaks selle suure mägisibulate poti ikka kompostihunnikusse tõstma, et talvel pott läbi ei külmuks, aga meil oli kogu aeg soe ja mu pea pole isegi mitte kapsastunud vaid kimchistunud, sest kapsas on vähemalt krõmps ja värske, aga kimchi on kimchi. Muidugi tuli meil natuke rohkem öökülma kui tavaliselt ja ma avastasin, et potis olev muld on külmunud. Vähemalt osaliselt. Ma tahaks loota, et kuna tegemist on siiski õuetaimedega, mida kiviktaimlates kasvatatakse ja mis looduses mägedes kasvavad, siis peaks-võiks nad selle üle elama, aga mingi osa minust nutab ja mõtleb vaikselt kevadise aianduspoe peale. Tõstsime poti eile koridori ja täna peaks ta keldrisse viima. Istugu kevadeni seal. Hõlmikpuu tõin ka kompostihunnikust ära. Loodetavasti on ta ikka veel elus. Milline ikaldus!

Aga vähemalt nägime eile kõrvuti asetseva Jupiteri ja Saturni ära, sest viimaks ometi oli selge taevas. Järgmine kord peaks 60 aasta pärast tulema ja ma väga ei panusta siis elus olemisele. Kuigi nojah, üks vanaema elas mul 89-aastaseks ja sealt on 96ni ju vaid väike samm. Või siis pigem 97ni, sest mul on paari päeva pärast sünnipäev.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s