Jõululoru

Tegin sel nädalal ühe halva otsuse, mille puhul ma juba ette teadsin, et tegu on halva otsusega. Ma läksin nimelt täna poodi. Ainult puhta peast segi inimene läheb 23. detsembril poodi, aga et ma ei soovinud sinna minna 24. detsembril, tuli seda teha täna, sest 25. detsembrist on poed kuni esmaspäevani suuresti kinni ning kui soovida jõulude ajal värsket liha-puuvilja tarbida, tuleb paratamatult minna poodi väga halval ajal. Mu plaan oli olla Grand Frais’s kohal kohe avamise tunnil ehk 8.30. See plaan kukkus läbi ja ma jõudsin sinna veidi enne kümmet. Grand Frais asub kohe piiri ääres ja on genflaste hulgas väga popp ostlemispaik. Lisaks on selle juures äsja valminud ristmik, mis esimesel läbimiskorral segasevõitu on ning ummikuid on seal pidevalt. Mu süda aimas halba, kui ma ristmiku ületasin, aga enam polnud midagi teha. Sõitsin maa-alusesse parklasse ja mõtisklesin, et huvitav kaua mul siit lahkudes aega läheb, sest vaadake, selle poe parkimislahendus on veidi kummaline. Poe ees olev parkla on väike ja maa-alusest parklast väljudes tuleb see läbida, et siis stoppmärgi juures vasakpööre teha. Kõik see olukorras, kus parkla, tee ja suur ristmik on umbes… Uhh…

Ostsin meie jõulukraami ära. 24. detsembri õhtusöök tuleb Bulgaaria traditsioonide kohane ehk suuresti vegan (välja arvatud kook, sest no korralikku kooki peab jõuluõhtul saama ja mul on ses osas grandioosne plaan, mis me ahju arvestades erakordselt vapustavalt läbi kukkuda võib), 25. hommikul, kui kingid jagatud*, tahaks matkama minna, seega tuleks selleks piknikuhõrgutisi teha (või no ilmselt teen vaid hotteoke, sest ma olen nende tegemist juba ammu plaaninud) ning pärastlõuna oleme itaallaste juurde itaaliapäraseid hõrgutisi maitsma palutud. Mingil hetkel teeme mesise ahjukana indiapäraste ahjukartulite ja -juurviljadega, sest seapraadi ausalt öeldes ei taha, kalkun väga ei maitse (kalkunisteigid on head, terve kalkun mitte) ning hane osas on siin mõned kõhkleval seisukohal (parti ärge isegi mainige, sest “part ei ole söödav”). Kaheksajalasalatit tahtsin ka teha, aga poes polnud kombitsaid.

Ei kõla just traditsioonilise jõululaua moodi, aga meie multi-kulti elu eeldabki ilmselt veidi loomingulisemat lähenemist. Nagu ma varemgi öelnud olen, meeldib mulle see mõte, et meil tekivad ajapikku oma enda traditsioonid ja toidud (või toidusuunad), mis jõuluga seostuvad. Üks tegelikult juba on – ma teen alati mingit kooki, mida ma varem teinud pole.

Ahjaa, poes oli meeldiv, sest koroona tõttu on igal poel vastavalt oma ruutmeetritele teatav lubatud külastajate hulk. Inimesi oli palju, aga koroonaeelselt olen ma seal hullemaid masse näinud. Veidi pidi õues ootama, et sisse saaks, aga mitte eriti kaua. Parklast lahkumine… uhh… Panin ostud autosse ja katsusin mitte minestada, sest kogu parkla oli autode vingugaasi täis. Võtsin autoga sappa ja olin vist ainuke, kes seismise ajaks mootori seiskas, sest no kuulge, see saba liikus kiirusega üks-kaks autot viie minuti jooksul ja seal sabatas oma 30 autot. Lõpuks tekkis õue liikluskorraldaja, sest saba hakkas liikuma (olin vist 20 minutit oodanud). Siis olin vastik liiklusloru ja selmet läbi parkla sõita tegin lubamatu vasakpöörde. Kahetsesin seda kohe, sest tegelikult ma pigem eelistan liiklusreegleid järgida ja ega ma ainus ummikus istuja olnud, seega häbi hakkas. Ma polnud muidugi ainus, kes nii tegi, aga “teised tegid ka” pole suurem asi vabandus. Rohkem ei tee. Ka siis, kui ummik on. Pingviini ausõna!

Täna õhtul tuleks koristamisega alustada ja mõned ettevalmistused teha. Kilo piparkoogitainast on ka veel (ma kokku kaks kilo tegin), seega piparkooke peaks tegema ja suure hulga itaallaste juurde kaasa võtma.

* Otsustasin, et kuna me teeme Eesti päkapikke, siis kingid tulgu Bulgaaria (ja ka vist Prantsusmaa?) kommete kohaselt 25. detsembril. Muidu läheb asi veidi käest.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s