Snusmumrik

Ma guugeldasin, et kas ehk on olemas mõni ilus Nuuskmõmmiku nukk ning sattusin muidugi Muumilõksu. Mul on nüüd hädasti vaja Muumide parkimiskella. Aga oh millist küll?

No ja lapsele võiks voodipesu võtta ja Nuuskmõmmikuga plekkkruusi, et matkal hea teed ja kakaod juua oleks. Jah, talle meeldib Nuuskmõmmik üle kõige. Ma muide naersin, kui sain teada, et bulgaaria keeles on ta Snusmumrik, aga noh, ta on seda ka rootsi keeles :) Nunnu, kas pole?

Ühtlasi vaatasin mõningase üllatusega, et too kruus, mis ma kahe aasta eest lapsele ostsin on nüüd rariteetne kogumisobjekt, mida 71.80 eest müüdaks, kui neil neid veel oleks. Oleks pidanud neid toona Prismast äkki hulgim osta ja saaks nüüd kasumit teenida. Ma tahaks veel Muumide kruuse, aga ma ilmselt pigem ostan neid Eestist ja allahindlusega, sest ma kahtlustan, et Prismas need väikesed kruusid küll 20 euri tükk ei ole. Või noh, äkki nüüd juba on…

13 comments

  • punanemammu

   Jagan Sinu muumide vaimustust, kui lapsed väikesed olid – täielikult muumide “hullud”, voodipesu, tegelased, muumimaja, muuminõud jne. Mul oli au tunda Misan Jansson’i (Tove onutütar), kes oli fotograaf, väga omapärane naine, suure ja helde südamega ning läbi kaamerasilma tabas loomade ilmeid jne. Jõuludeks said lapsed alati midagi muumidelt, kõige lemmikumad olis mamma ja papa, kellest said kaisu”loomad”.

   • Rohelohe

    Ma olen nüüd mõõdukalt kade, et sa ta onutütart tundsid ning ühtlasi pean ma nentima, et Misan on väga huvitav ja ilus nimi.

 1. punanemammu

  Misan – ma ei mäleta, et eestikeelde oleks tõlgitud…peab raamatu ettevõtma ;) ja järele uurima.
  Elu on täis juhuseid ja imelikke kokkusattumisi. Minu tutvus Misaniga algas aastal 2000…ühel koertenäitusel ja see pilt, mis ta tookord minu koerast tegi, valiti Soome koertekohtunike ajakirja esikaant kaunistama.
  Kraamin pisut oma tagavarasid garaažis – heameelega saadan Sulle mõned muumiasjad…kui huvitatud oled :)

 2. Sirle

  Ma rootsikeelselt leheküljelt loen, et Misan on Muumimamma koduabiline. Ta on väike tundlik tegelane, kellel on endast kohutavalt kahju. Sirged mustad ja keskelt lahku kammitud juuksed on tal.
  Lindexil tuli just välja muumipiltidega kollektsioon beebidele ja lastele.

  • Rohelohe

   Oo, aitäh tõlkimast! Ma pean nüüd oma raamatut tudeerima ehkki mul on vaid see vana sinine ning seal kõiki lugusid pole. Ja Lindexi uudis on ka hea – neil kunagi oli Muumide asju, kui N.-i õepoeg titt oli, aga siis kadusid need riided aastateks.

   • nodsu

    Eesti versioonis oli ta mu mäletamist mööda Misa. Ta oli kas “Ohtlikus jaanipäevas” või “Sabatähes”.

    Parkimiskellast: Nuuskmõmmik tundub parkimiskellale vastu käivat, arvestades tema (perekondlikku) vastumeelsust reeglite ja keelutahvlite vastu. Ma arvan, et kõige parkimiskellalikum oleks mõni Koduvana või Filifjonka.

   • Laura

    “Ohtlik jaanipäev” jah, Misa osaleb seal lõpus suures etenduses. :) Ma olen ka lapsest saadik ja jätkuvalt ja pöördumatult muumifänn. :D

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s