Pea maha?

Läksin hommikul Terveliga poodi. Ostsin näiteks lihaletist terve kana. Lihunik võttis kana kätte, kaalus ära ja küsis siis, et kas võtab tal pea ka maha. Ah?! Selgus, et kanal oli veel pea täitsa küljes, lihtsalt kere alla keeratud ja seega ma ei näinud seda. Ma pole varem letist tervet kana ostnud ja pakendatud kanal on pea üldiselt eemaldatud. Lasin siis pea maha võtta ja jäin siis mõtlema, et huvitav mida selle peaga teha saaks, kui ta kaasa võtaks. Kanapeasuppi?

Ostsin veel seda ja teist ning tegelikult oleks pidanud teise poodi ka minema, aga laps otsustas autosse saades üürgama pista. No olgu siis. Sõitsin maa-alusest parklast välja ning vaatasin üllatusega lund, mis taevast alla langes. Sõitsin kodu suunas, Tervel otsustas olla erakordselt rahulolematu* Sõitsin ja mõtisklesin, et kas minna Crozet kaudu või Chevry kaudu. Chevry jäi peale, sest sellel teel on rohkem liiklust ja mu meelest on seal tõus laugem. Mul pole talverehve, eks. Susil on, Hundul pole.

Oma külasse keerates tuli juba eriti ettevaatlik olla, sest maa peal oli sentimeeter või kaks lund ning meil on siin järsud kurvid. Isegi aeglasel tempol hakkas auto veidi libisema, seega mõtlesin murelikult kodu ja minu vahele jääva kahe ringtee peale (mõlemad on ka kalde all). Õnnestus kohale saada ja ilmselt tuleb lapse jonni tänada, sest lund tuli aina juurde ning tunnike hiljem poleks ma vist koju enam saanud. Kui ma poleks just kusagilt talverehve ostnud ja autole alla kruvinud :D

Ahjaa, koroonauudiseid ka. Aastavahetus on tühistatud! Või noh, Prantsusmaa lubab esmaspäevast vabamat liikumist, et inimesed saaks jõuluks perede juurde minna, aga öine ringi kondamine pole jätkuvalt lubatud. Õigemini peab nüüd kodus olema juba kell kaheksa (varem üheksa) ning ehkki jõuluõhtul see piirang ei kehti, jääb see 31. detsembril jõusse. Noh, kui sel aastal udu pole, näeb ehk Genfi ilutulestikku. Oma aiast. Oma aias tohib olla. Mitte et me muidu kuhugi kaugemale läinud oleks. Tited ja värki.

* Ma ei tea, kas see on miski sooga seonduv asi, aga Tervel on hoopis nõudlikum ja häälekam kui Sipsik. Ma üldiselt olen seda meelt, et sugu iseloomu jmt ei määra, aga hakka või arvama, et siin on miski “allaheitlik-leplik tüdruk” versus “nõudlik-edukas poiss” seos.

9 comments

 1. Manjana

  Väikestel poistel ja tüdrukutel on vahe küll. Kui ma käisin väikese tütrega mänguväljakul, siis ma olin alati nii rahul, et mul on tütar, sest väikesed poisid üldse ei mõelnud, kus hüpata ja kuhu hüpata ja neil kogu aeg juhtus midagi, mu tütreke ei tormanud mõtlemata end puruks kukkuma. Seda on teised emad ka rääkinud, kel on mõlemast soost lapsi. Ma süüdistaks ntx testosterooni, mida juba poistel on rohkem kui tüdrukutel ja paneb riskima.

  • Rohelohe

   Hmm, see tähendab, et mul on siis poeg, kes kavatseb end veel rohkem siniseks kukkuda kui mu tütar? Oi rõõmu… Sipsik kaotas just oma elu esimese sõrmeküüne, sest ta oli mõtlematu. Ootan “huviga” esimest luumurdu. Samas, minu esimene luumõra oli umbes kolmeselt, seega mis ma ikka ohin :D

 2. punanemammu

  Väikesed poisid on häälekamad ja protsivaimu on neil rohkem – Poiss oli rahutu beebina. Tüdruk seevastu ei teinud häält kuin 5nda elukuuni, mees arvas, et äkki ei ole ikka terve, on miksi viga küljes…kui lõpuks häält tegi (nuttis)..naersime – selge, ikka terve. Mis puudutab nüüd kipsis käsi ja jalgu ning õmmeldud pead, tegi tüdruk poisile silmad ette. Kuni 7nda eluaastani oli igal aastal vähemalt üks suurem trauma, mis päädis kipsi või õmblusega. Poisil see vastu ei ühtki. Võta nüüd kinni, samas on tüdrukud kordades alalhoidlikumad ja ettevaatlikumad.

  • Rohelohe

   Noh, arvestades seda, et Sipsik sai novembris korraliku peatrauma (õnneks polnud arstiabi vaja) ning kukkus nii, et sõrm sai viga, läks mädanema ja üleeile kukkus küüs küljest, siis… Ootame huviga. Tema turnimishuvi arvestades saab neid traumasid siin hulgim olema. Tuleb esimesel võimalusel ronimistrenni panna (neljaselt võetakse).

 3. Laura

  Mul just vastupidi, poiss oli vaga kalkeetiv ja motles oma sammud koigepealt kaks kolm korda labi enne kui midagi tegema hakkas, tytar seevastu hyppab entusiastlikult igale
  Poole sisse ja hakkab siis alles vaatama kuidas valja voiks saada. Tavaliselt kiljete ja kova haalega😆.

  • Rohelohe

   Mis tõestab jällegi, et selle “tüdrukud on printsessid ja poistele meeldib kõik tehniline” jutu võiks ära lõpetada :)

 4. RR

  Mul on üks laps, tüdruk. Seni veel läheb beebi kategooriasse, nii et ma ei tea, mis tulevik toob, aga ma ei kujuta ette, kuidas keegi saaks veeeeel nõudlikum ja rahulolematum olla, soost olenemata 😀

 5. nodsu

  mina (tüdruk) olevat lapsena olnud palju problemaatilisem kui mu väikevend. Tema hakkas oma tükke tegema teismeeas.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s